رئیس سازمان بسیج مستضعفین در نشست تعاملی مسئولان علمی نیروهای مسلح:

نخبگان علمی حمایت نشوند دچار خسران بزرگی می شویم

سردار غیب پرور با بیان این که نسخه امروز همان نسخه «خودباوری» و اعتماد و اعتقاد به خواستن و توانستن است، گفت: اگر ظرفیت و توان کافی برای حمایت از نخبگان علمی را نداشته باشیم دچار خسران بزرگی می شویم چرا که قدر مسلم یکی از دلایل پیشرفت همه جانبه «خودباوری» ملت است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ؛ سردار غیب پرور با بیان این که نسخه امروز همان نسخه «خودباوری» و اعتماد و اعتقاد به خواستن و توانستن است، گفت: اگر ظرفیت و توان کافی برای حمایت از نخبگان علمی را نداشته باشیم دچار خسران بزرگی می شویم چرا که قدر مسلم یکی از دلایل پیشرفت همه جانبه «خودباوری» ملت است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در چهارمین نشست تعاملی فرماندهان و مدیران علمی نیروهای مسلح که به میزبانی بسیج مستضعفین برگزار شد، با ابراز این که اعتراف تلخی است اگر بگوئیم برخی از نخبگان ما احساس رسیدن به بن بست می کنند، اظهار کرد: ما مسئولین بویژه در نیروهای مسلح وظیفه داریم که موانع حرکت نخبگان را برطرف کرده و نگذاریم فعالین این عرصه دچار کسالت و عقب ماندگی شوند.

بسیج علمی حمایت از نخبگان را چراغ راهنما و مهم ترین برنامه خود بداند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان این که علم ثروتی است که نمی توان از صاحبش آن را پس گرفت، بیان کرد: به جای ایراد سخنرانی ها باید در میادین عملیاتی و با ارائه برنامه بگوئیم که برای نخبگان کشور چه کرده و چه خدماتی به آنان داده ایم. به طور کلی در کشور، نیروهای مسلح عموما و در بسیج بصورت خاص با یک اقیانوسی از فکر و اندیشه و افراد مؤمن، باانگیزه و پای کار مواجه ایم.

وی با اشاره به این که برخی افراد نخبه در مراجعات خود به ما طرح های بی نظیری ارائه می دهند که اگر ظرفیت و توان کافی برای حمایت از آنان را نداشته باشیم دچار خسران بزرگی خواهیم شد، افزود: از مجموعه سازمان بسیج علمی و پژوهشی می خواهم که حمایت از نخبگان و خدمات دهی به آنان را به عنوان چراغ راهنما و مهم ترین برنامه خود تلقی کنند. ما نیز در بسیج مستضعفین تمام توان خود در این مورد را به کار خواهیم بست.

پیشرفت کشور با روحیه انقلابی و جهادی اجتناب ناپذیر است

غیب پرور با تأکید بر این که حمایت از نخبگان چند لایه دارد، اظهار کرد: گاهی باید برای کشف استعدادهای برتر برنامه ریزی کرد و گاهی باید این استعدادها و نخبگان را به مجموعه های مرتبط وصل کرد تا یک شبکه‌سازی مؤثر صورت بگیرد. همچنین در برخی موارد برای ثبت شدن اختراع یک نخبه و گاهی برای تجاری سازی، ارتباط با صنعت و تولید آن محصول باید برنامه داشت.

وی با اشاره به این که ما در سرزمینی پرثروت هستیم که اکثر منابع و امکانات در آن وجود دارد، تصریح کرد: مهم ترین تکلیف ما در این عرصه توجه به کلیدواژه «خودباوری» است که می تواند ما را به اتفاقات بزرگی برساند.

این مقام مسئول در ادامه افزود: این جلسات و گردهمایی ها پیامدهایی از قبیل «خودباوری» و «انسجام و همگرایی» در بین نیروهای مسلح و اجتماع به همراه خود دارد. از برکات نظام ما خودباوری جوانان و صاحبان فکر و اندیشه است که اگر با انگیزه های الهی تؤامان باشد و اگر روحیه انقلابی و جهاد، لباس اصلی علم باشد پیشرفت کشور اجتناب ناپذیر است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: اگر در یک جامعه روحیه انقلابی، جهادی و انگیزه های الهی حاکم باشد و نخبگان آن سرزمین دارای بالندگی و سرزندگی باشند جمع این سه گزاره جز پیشرفت و اعتلای کشور، نتیجه ای ندارد. قدر مسلم یکی از دلایل توسعه و پیشرفت همه جانبه «خودباوری» یک ملت است.

زمانی شعار می دادند که انقلاب را نمی توان حفظ کرد

وی با بیان این که در سال ها و قرون گذشته به ملت القاء شده بود که نمی تواند، گفت: زمانی بود که در اذهان مردم باور به تولید حتی ساده ترین امکانات وجود نداشت. از سر همین «خودباوری» بود که 8 سال دفاع مقدس را مردم و مسئولین اداره کردند و آن زمان که شعار ما نمی توانیم سر داده می شد که نمی توان انقلاب را حفظ کرد، اتفاقا انقلاب ادامه یافت و رشد کرد.

غیب پرور در پایان با اشاره به این که تا قیام و قیامت آیندگان به کسانی که با تکیه بر «خوباوری» باعث پیشرفت و دوام کشور شدند افتخار خواهند کرد، بیان کرد: نسخه امروز نیز همان نسخه «خودباوری» و اعتماد و اعتقاد به خواستن و توانستن است. جوانان، عالمان و نخبگان ما اگر این جوهره خودباوری را حفظ نمایند چه کسی در این عالم زورش به ما می رسد که «العلم سلطان». کسی که عالم باشد بزرگ ترین ذخایر عالم را در اختیار دارد.

گفتنی است که در حاشیه این نشست نیز نمایشگاه اقشار و معاونت های مختلف بسیج دستاوردهای خود را به نمایش گذاشتند.

 

زمان انتشار: دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱:۵۱

شناسه خبر: 74548

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب