خبرگزاری علم و فناوری

درآغاز هفته پژوهش و فناوری؛

نواخته شدن زنگ پژوهش در مدارس سمنان

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به اهمیت پژوهش در راستای تعلیم و تربیت بیان داشت: رویکرد آموزش و پرورش باید پژوهشی و توجه به این مهعم بشود .

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری استان سمنان؛ محمد دستورانی مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان صبح امروز و در آئین نمادین نواخته شدن زنگ پژوهش در مدارس سمنان ضمن تاکید به ارتقا روند پژوهش در مدارس بیان داشت: اکنون باید نظام تعلیم و تربیت به سمت رویکرد پژوهشی حرکت کند و معلمان و دانش آموزان نیز باید هم مسیر با این جریان حرکت و عمل نمایند.

وی با تاکید بر این موضوع که می بایست معلمان روحیه پژوهشگری را در خود تقویت کنند افزود:توام شدن روحیه تحقیق و پژوهشگری هم برای معلمان و هم دانش آموزان می تواند منجر به تحول شگرفی در نظام تعلیم و تربیت بشود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان، دانایی را یکی از شاخص‌ها و معیارهای اصلی پیشرفت و توسعه هر جامعه برشمرد و اظهارداشت: دانایی و پژوهش‌ در هر جامعه بهم وابسته و رابطه ای مستقیم دارند.

دستورانی اذعان داشت: پژوهش و پژوهشگری نیاز مضاعف امروز جامعه است .امروز موتور محرکه هر کشوری پژوهش است و باید تلاش شود تا به سمت این مسیر حرکت شود.

وی پژوهش را یکی از مهم‌ترین محورهای پیشرفت و توسعه پایدار در هر کشور عنوان کرد و گفت :باید با حرکت در سمت پژوهش جامعه علمی را از حالت سکون و ایستایی نجات داد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با تبیین این مطلب که پژوهش سبب پویایی و نشاط در مدارس می‌شود افزود: باید با پژوهش و تحقیقات مدارس را پویا سازیم  و در مدارس می بایست همواره آموزش و پژوهش در کنار یک دیگر مورد توجه قرار گیرند.

دستورانی ادامه داد: اگر می‌خواهیم کشور به سمت پیشرفت و توسعه پایدار حرکت نماید باید توجه به موضوع پژوهش در اولویت و دستور کار قرار گیرد چرا که توسعه علمی، صنعتی و فرهنگی هر کشور با پرداختن با موضوع پژوهش میسر و ممکن خواهد شد.

وی با اشاره به تأکید رهبر معظم انفلاب مبنی بر حمایت از نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان خاطرنشان ساخت: نخبگان و جامعه ی محققین می‌توانند با علم خود زمینه توسعه کشور را فراهم نمایند و ازاین رو حمایت از نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان موضوعی مهم و حایز اهمیت به حساب می آید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در انتهای صحبت های خود ابراز داشت: رویکرد پژوهش محوری باید از مقاطع تحصیلی ابتدایی در مدارس آغاز و تا تحصیلات دانشگاهی ادامه و مورد توجه قرار گیرد.

انتهای متن/

ع.صبوری

زمان انتشار: شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱:۲۳

شناسه خبر: 74636

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب