با حضور جمعی از علما

فرهنگسرای تخصصی نجوم ابن هیثم اهوازی راه اندازی شد

همزمان با هفته پژوهش فرهنگسرای تخصصی نجوم ابن هیثم اهوازی با حضور جمعی از علما و مسئولان در اهواز راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، همزمان با هفته پژوهش فرهنگسرای تخصصی نجوم ابن هیثم اهوازی با حضور جمعی از علما و مسئولان در اهواز راه اندازی شد.

در این برنامه آیت الله سید علی شفیعی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری و جمعی از اعضای شورای شهر اهواز حضور داشتند.

تجهیزات فرهنگسرای تخصصی نجوم ابن هیثم اهوازی شامل تلسکوپ GOS DOB 10 ،GOS DOB 8، تلسکوپ 14 اینچ سلسترون، تلسکوپ 8 اینچ سلسترون، دوربین دو چشمی 80*20، دوربین دو چشمی 70*15، دوربین عکاسی نجومی، آسمان نمای دیجیتالی، زیروسکوپ، ترازوی فضایی، گردونه آسمان، گنبد آسمان نما، آسمان نمای وگا و ساعت آفتابی 2 متری است.

در این برنامه رحیم کعب عمیر عضو شورای شهر اهواز اظهار کرد: در نمایشگاه اهواز در گذر تاریخ، از ظرفیت‌ های بسیار موجود استان خوزستان خوشحال شدیم اما متاسفانه هیچ گونه شناختی نسبت به این بزرگان وجود ندارد.

وی عنوان کرد: از اهتمام معاونت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز نسبت به تألیف کتاب و نامگذاری فرهنگسرای نجوم اهواز به نام «ابن هیثم اهوازی» تقدیر و تشکر می کنم.

عضو شورای شهر اهواز بر آشنایی مردم و به ویژه جوانان با مفاخر خوزستان تاکید کرد و گفت: با ظرفیت سازی در خوزستان و شناسایی هویت مفاخر به جوانان می توان در مقابل هجمه های دشمن مقاومت کرد.

همچنین، مریم نیک‌ رو مدیر فرهنگسرای نجوم ابن هیثم اهوازی نیز بیان کرد: این فرهنگسرا از 26 آذرماه در دو نوبت صبح و بعدازظهر پذیرای علاقه مندان است.

وی عنوان کرد: فرهنگسرای نجوم ابن هیثم اهوازی از ساعت 8 تا 12 ویژه کودکان و نوجوانان، 17 تا 21:30 نیز برای بازدید عموم آماده ارائه خدمات است.

مدیر فرهنگسرای نجوم ابن هیثم اهوازی خاطرنشان کرد: برای آسمان ‌نما خانواده‌ ها می‌ توانند در روزهای پنج ‌شنبه و جمعه مراجعه کنند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۷:۳۳

شناسه خبر: 74705

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
نعیم حمادی
۰ مخالف          ۰ موافق
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۴:۴۸

سلام ادرس این فرهنگ سرا کجاست

اشتراک گذاری مطالب