مخترع نوجوان کنتور هوشمند آب در گفت وگو با خبرگزاری علم وفناوری:

هیچ سازمانی اختراعم را خریداری نکرده است/ عدم توجه موجب ناامیدی و دلسردی مخترعان است

سیده کیانا قریشی دانش آموز پایه نهم از مرکز آموزی فرزانگان ناحیه یک بندرعباس و مخترع دستگاه کنتور هوشمند آب می باشد با ابراز نارضایتی از عدم توجه مسئولان به اختراعات جوانان گفت: هیچ دستگاه اجرایی اختراعم را نخریده است.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از هرمزگان، سیده کیانا قریشی درگفت وگو با خبرنگار ما در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای علمی بسیج اظهار داشت: این دستگاه دارای لوح تقدیر و تاییدیه از اداره آب و فاضلاب ، پارک علم وفناوری ، اداره آموزش و پرورش و پژوهش سرای دانش آموزی و دارای رتبه اول جشنواره نوجوان خوارزمی می باشم.

وی افزود: کاربرد کنتور هوشمند آب در کنترل و محاسبه میزان اب مصرفی مشترکین می باشد؛ این دستگاه قابلیت نصب در انواع واحدها را دارد. این دستگاه با توجه به اهمیت بالای مصرف آب در کشور و همچنین نیاز به کنترل مصرف آب مشترکین طراحی شده است .

این مخترع نوجوان هرمزگانی گفت: با استفاده از این دستگاه هر واحد عملکرد خودرا در پایان دوره می بیند؛ هدف از نصب این کنتور در آپارتمان این است که عمل تفکیک کنتور و محاسبه جداگانه آب بهاء و همینطور کنترل مصرف واحدها برحسب تعداد خانوار همزمان انجام شود.

کیانا قریشی افزود: کنتور هوشمند آب در زمینه صنعت آب و فاضلاب است به این منظور که به تفکیک برای هر واحد در نظر گرفته شده و برروی ورودی آب مشترکین بیش از میزان تعیین شده توسط اداره آب و فاضلاب باشد کنتور به مشترکین هشدار می دهد و در صورت ادامه این روند آنها باید هزینه مازاد را بپردازند . تمامی اطلاعات کنتور به اداره اب و فاضلاب ارسال می شود.

وی بااشاره به مزایای این دستگاه هوشمند بیان داشت: نشت یابی و عیب یابی هوشمند، ارسال نمودار از نوسانات مصرف به تلفن همراه هوشمند، قابلیت قطع ووصل کردن جریان از راه دور ، غیرقابل دستکاری بودن وابعاد کوچک و مجهز به سیستم WIFI، ثبت ومحاسبه ونمایش میزان آب مصرفی، مانده مجاز و مقدار مصرف مازاد هر واحد ، اصلاح الگوی مصرف و دارای سه LED جهت نشان دادن وضعیت های مختلف مصرف از مزایای نسبی این دستگاه می باشد.

قریشی با گلایه ازعدم توجه و عدم حمایت های مادی و معنوی دستگاه های مرتبط گفت: با توجه به اینکه بنده کنکور را در پیش دارم تاکنون وقت بسیار زیادی برای تکمیل و اجرایی و عملیاتی نمودن این دستگاه گذاشته ام اما هیچ دستگاهی برای تجاری سازی و تولید انبوه از طرحم استقبال نکرده و وعده های بیشمار مارا کلافه و ناامیدکرده است.

وی گفت: امیدوارم یک روزی اختراعات داخلی مورد توجه مدیران و مسئولان قرار بگیرد و از بی توجهی به طرح و ایده های جوانان ایران اسلامی دست برداشته و مار ا در پیشبرد طرح های نو و ایده های خلاقانه حمایت و امیدوار نمایند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 74754

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب