بابی در بهبود اثرگذاری علمی می باشد؛

سمینار توانمندیها و خدمات سازمان بسیج علمی استان اصفهان و پژوهشکده شهید شاطری دانشگاه کاشان برگزار شد

سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان و پژوهشکده شهید شاطری دانشگاه کاشان در راستای توسعه همکاریهای علمی و فناورانه، سمیناری با هدف معرفی و آشنایی با توانمندیها و خدمات خود برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان؛ سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان و پژوهشکده شهید شاطری دانشگاه کاشان در راستای توسعه همکاریهای علمی و فناورانه، سمیناری با هدف معرفی و آشنایی با توانمندیها و خدمات خود برگزار کردند.

طی این جلسه ارفع الرفیعی به معرفی توانمندیهاو فعالیت های انجام گرفته و در دست انجام پژوهشکده شهید شاطری پرداخت و گفت: کلیه فعالیتهای این پژوهشکده در راستای دستیابی به فناوریهای مورد نیاز جامعه با تکیه بر اعتماد به نفس، خودباوری و تلاش اعضای هیات علمی و دانشجویان مستعد دنبال می شود.

ارفع الرفیعی بیان داشت: پژوهشکده شهید شاطری دانشگاه کاشان، تقریبا دوسال است که توسط دانشجویانی پرتلاش و مستعد، البته با گذر از مشکلات مختلف ایجاد شده است و مطابق با برنامه های درازمدت پژوهشکده، دانشجویانی انگیزه مند و تیم های کارآمد لازم بوده و در همین راستای برنامه هایی نیز برای انگیزه سازی و تیم سازی طراحی شده که در طول سال 97 -98 اجرایی می شود. 

  

پی ریزی به سختی محقق شد

مسوؤل پژوهشکده شهید شاطری با اشاره به این نکته که اگر بخواهیم جهت معرفی روند سه ساله این پژوهشکده چیزی بگوییم، تصور کنید می خواهیم یک برج شیک و مستحکم چندین طبقه بسازیم که مستلزم گذر از مراحلی سخت و دشوار است، و ادامه داد: بهر حال پی ریزی آن در سال اول انجام گرفته و بعد از آن تمام تلاشمان را به کارگرفته ایم تا آن را حفظ و تثبیت کنیم.

 

 همکاری و تعامل با سازمان بسیج علمی بابی در بهبود اثرگذاری علمی است

ارفع رفیعی خاطرنشان کرد: معتقدیم همکاری و تعامل با سازمان بسیج علمی بابی درتسهیل اقدامات مورد نظر بوده و بواسطه تعاملات و کمکهای این سازمان اثرگذاری علمی نیز بهبود می یابد.

در ادامه این جلسه خالد گمار مسئول سازمان بسیج علمی استان اصفهان،اظهار داشت: بسیج علمی از ابتدای تشکیل سازمان بسیج مستضعفین وجود داشته، و این سازمان از سال 1387 و همزمان با سال شکوفایی و نوآوری با هدف شناسایی و حمایت مادی و معنوی نخبگان، نخبه پروری و نخبه یاری تشکیل شده است.

 

حمایت های مادی و معنوی

گمار با تصریح این که سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری چندین مرکز و معاونت ذیل خود دارد و از جمله مهمترین آن ها می توان به مرکز حمایت از مخترعین، مبتکرین و محققین اشاره کرد ادامه داد: بر طبق منویات رهبر معظم انقلاب که هر کس دل در گرو نظام دارد و یا برای انقلاب و اسلام قدم برمی دارد بسیجی است و بر این اساس سازمان هم حمایتهای خود را برای آحاد مردم بخصوص مخترعین و مبتکرینی که بخواهند یک مشکل از جامعه، اقتصاد و انقلاب حل کنند و ایده و نوآوری داشته باشد در نظر گرفته  است.

وی با اشاره به این که در سالهای اخیر یکی از مشکلات اصلی نخبگان امکانات و عدم حمایت از نخبگان بود، گفت:  با راه اندازی این مرکز که عمر آن حدود 9 سال است تقریبا این مشکل مرتفع شده است و ما مخترعی نداریم که طرح خوبی داشته مراجعه کند و گامی مالی و یا معنوی برنداشته باشیم.

 

حمایت حقوقی و صیانت از دستاوردها

 مسوؤل سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان، تصریح کرد: در بخش های معنوی حمایت حقوقی و صیانت از طرح داریم این که طراح یا مخترع مطمئن شود که طرح مورد سرقت علمی قرار نگیرد خیلی مهمتر از حمایت مالی است ما در این بخش وکیلهای قوی و سامانه مستند و معتبر از نظر دادستانی و قوه قضاییه داریم که طراح و مخترع به آسانی و خیال راحت می تواند طرح خود را  ثبت و آسوده خاطر طرح را در جاههای دیگر ارائه دهد.

 

در کسر خدمت گامی ویژه برداشته ایم

گمار با یادآوری این که کسر خدمت از قدیم وجود داشته اما این سازمان یک گام ویژه برداشته است، افزود: از قدیم کسر خدمت صرفا برای طرح های نظامی و دفاعی انجام می شود.

وی تصریح کرد: سازمان این کسر خدمت را با ابلاغی از ستاد کل نیرزوهای مسلح  و در حوزه بسیج گرفت و تغییر داد و طرح هایی که در حوزه  جنگ اقتصادی، جنگ نرم، جنگ سخت و نیمه سخت وجود دارد را حمایت و کسر خدمت می دهد این چنین کسر خدمتی در هیچ ارگان دیگری وجود ندارد در ارگانهای دیگر کسر خدمت صرفا باید امنیتی دفاعی در حوزه سخت و نیمه سخت باشد.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۹:۳۸

شناسه خبر: 74793

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
محمدی
۰ مخالف          ۰ موافق
جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱:۵۳

خدای متعال خیر دنیا و اخرت را نصیب همه ی انسانهایی کند که با نگاه به توانشان بکوشند، قلم را ارج نهند، برای ابادانی کشورشان تعصب داشته باشند، پیشرفت را همراه تهذیب طلب کنند و بخواهند و توکل بر خدا داشته باشند و بدانند که پیشرفت و خودکفایی کشور که در آن گام بردارند، دیدن استقلال و خودکفایی و پیشرفت کشورشان است.در ازمایشگاهها در مراکز پژوهشی مجهز تلاش کنند تا کشورشان را با عقل و تهذبشان بسازند و با علم و تهذیب سرمایه برای مردم و کشورشان باشند

اشتراک گذاری مطالب