علم و فناوری از حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم تحقیقات، گزارش می دهد؛

یکی از دانشجویان علوم تحقیقات: اتوبوس روز قبل حادثه، ترمز بریده بود + فیلم از حواشی حادثه

یکی از دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات در گفتگو با علم و فناوری اظهار داشت: اتوبوس مذکور از قبل ترمز بریده بود و با کوبیدن ماشین به حدول کنار خیابان توانسته بود اتوبوس را نگه داشته و دانشجویان را پیاده کند که متاسانه دوباره راه اندازی شده و به علت بی توجهی باعث مرگ دانشجویان شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان آذربایجان شرقی، ساعت  ۱۲ و ۲۲ دقیقه امروز امروز، خبر ناگوار واژگون شدن اتوبوس دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران در بلوار سیمون بولیوار، به دلیل بریدن ترمز و برخورد با مانع سیمانی خارج از مسیر شنیده شد.

 

در این حادثه هفت نفر جان باختند که از این نه نفر، چهار نفر خانم و پنج نفر آقا بوده اند و 27 نفر نیز مجروح شدند که مصدومان پس از انجام اقدامات اولیه درمانی توسط تکنسین‌های اورژانس به بیمارستان‌های عرفان نیایش، حضرت رسول، امام خمینی(ره) و شریعتی انتقال یافتند و نیروهای آتش نشانی حوالی ساعت 17 بعدازظهر با بریدن اتوبوس که در داخل خاک فرورفته بود، آن را با جرثقیل جابجا کردند.

 

 

 اتوبوس روز قبل حادثه، ترمز بریده بود 

(تصویر فوق مربوط به اتوبوس مذکور در روز قبل است که در اثر ترمز بریدن، با جدول کنار خیابان برخورد کرده است)

یکی از دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات در گفتگو با علم و فناوری اظهار داشت: اتوبوس مذکور از قبل ترمز بریده بود و با کوبیدن ماشین به حدول کنار خیابان توانسته بود اتوبوس را نگه داشته و دانشجویان را پیاده کند که متاسانه دوباره راه اندازی شده و به علت بی توجهی باعث مرگ دانشجویان شد.

سکته راننده، باید توسط پزشک قانونی بررسی شود

برخی از منابع، از احتمال سکته راننده در حین رانندگی خبر می دهند که اورژانس تهران ضمن رد این خبر گفته است که  علت فوت راننده باید توسط اورژانس بررسی شده و اعلام گردد.

 برخورد شدید با پایه بتنی، از دلایل افزایش تعداد کشته شدگان

مهماندار رئیس پلیس راهور تهران در گفتگو با خبرنگاران اظهار داتشه است؛ بخش‌هایی از معابر دانشگاه در ارتفاعات با شیب تند قرار دارد، این اتوبوس از قسمت‌های شمالی به سمت جنوب در حرکت بوده که در انتهای مسیر در بخشی از راه از مسیر خارج می‌شود و وارد فضای سبز محوطه دانشگاه می‌شود، حدود ۹۰ متر در فضای سبز قل می‌خورد و به دلیل اینکه در شیب تند قرار گرفته بود و پس از آن با پایه بتنی که تأسیسات آب از آن عبور می‌کرده برخورد کرده، بخش عمده‌ای از اتوبوس از بین می‌رود و تنها انتهای اتوبوس باقی می‌ماند  وبه نظر می‌رسد یکی از دلایل شدت حادثه و افزایش تعداد کشته شدگان برخورد شدید با پایه بتنی بوده است.

 

 مقام معظم رهبری، در پی این حادثه پیام تسلیتی صادر کردند که متن پیام رهبر معظم انقلاب به‌شرح زیر است:

بسمه تعالی

 

حادثه‌ی مصیبت‌بار امروز که به درگذشت هشت نفر از دانشجویان عزیز و زخمی شدن تعدادی دیگر انجامید بسیار دردآور و تأسف‌بار است.

 

اینجانب ضمن ابراز همدردی با مصیبت‌دیدگان و عموم جامعه‌ی دانشگاهی، به همه‌ی بازماندگان این عزیزان تسلیت عرض می‌کنم و شفای مجروحان را از خداوند متعال مسألت می‌نمایم و از خداوند صبر و اجر برای خانواده‌های داغدار طلب می‌کنم.

 

سیّدعلی خامنه‌ای

 

97/10/04

 

بازداشت پیمانکار و مسئول تاسیسات و احضار ۲ نفر از مسولان دانشگاه

عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران در رابطه با بررسی قضایی آخرین وضعیت حادثه تصادف دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات گفت: دو نفر از معاونین بنده پیگیر این موضوع هستند و بر اساس اعلام بازپرس ، هیات ۷ نفره ای پیگیر این موضوع هستند و ابعاد مختلف را بررسی می کنند.

وی از بازداشت چندین نفر در رابطه با این حادثه خبر داد وگفت: پیمانکار و مسئول تاسیسات بازداشت شدندو ۲ نفر از مسولان دانشگاه هم احضار شدند و قرار است تا فردا مراجعه کنند.

 

دادستان تهران تصریح کرد: قرار است بررسی شود که آیا اتوبوس بیمه بوده و اینکه چه مشکلاتی وجود داشته است. حادثه وقتی تشدید می شود که اتوبوس به مخل تاسیسات آب برخورد می کند.

وی از کشته شدن راننده این حادثه خبر داد و گفت: تا کنون هشت نفر کشته شدند که راننده هم جز آنها است. از بیمارستان ها هم خواستیم که هر کدام از مصدومان که امکان صحبت داشتند در رابطه با حادثه توضیحاتی دهند.

 

 

 

 

انتها پیام/حامد سلطانپور

زمان انتشار: پنج شنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۰:۰۰

شناسه خبر: 74889

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب