مسئول خانه نخبگان بسیج گیلان مطرح کرد

نخبه کشی در برخی از دستگاه های اجرایی

مسئول خانه نخبگان بسیج گیلان با اشاره به ظرفیت و توانایی چشمگیر نخبگان بسیجی خواستار بهره گیری از اندیشه های آنان در سطح سازمان ها و ادارات دولتی شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گیلان؛ اسماعیل دلخوش در جلسه کارگروه کارآفرینی و اشتغال خانه نخبگان بسیج گیلان، این نهاد را اتاق فکر بزرگی برای سازمان ها و ادارات کل استان دانست و تصریح کرد: جای بسی تأسف است که با وجود ظرفیت های بالای خانه نخبگان بسیج، هنوز نقش آن در تصمیم گیری های کلان استانی کم رنگ بوده و نادیده گرفته می شود.

 

نخبه کشی در برخی از دستگاه های اجرایی

مسئول خانه نخبگان بسیج گیلان حضور فعال و بسیجی وار نخبگان و فرهیختگان این نهاد را راهگشای بسیاری از مشکلات سازمان ها و ادارات ذکر کرد و افزود: نخبگان ما با سطح فکر و استعداد فراوان خود، عامل تأثیرگذار و قابل توجهی در مسیر تسریع پیشرفت و رفع مشکلات مردم خواهند بود.

دلخوش با اشاره به نخبه کشی در سطح برخی از دستگاه های اجرایی خاطرنشان کرد: جوان نخبه ای به ما مراجعه کرده که می تواند به همراه گروه خود مشکل بزرگ سازمانی را برطرف کند و به واسطه آن رفاه بیشتری برای مردم فرآهم آورد، اما مسئولین سازمان، پیمانکاری را که با رابطه خویشاوندی معرفی شده جایگزین وی کردند. آیا این نخبه کشی نیست؟ چرا ما نباید به جوانان نخبه خود اعتماد داشته باشیم.

به هیچ نخبه ای جواب رد نمی دهیم/ برگزاری سمینار کارآفرینی و اشتغال مجازی در رشت

وی ارتباط بین خانه نخبگان بسیج و پارک علم و فناوری استان را بسیار نزدیک دانست و افزود: شاید امکانات خانه نخبگان بسیج کمتر از پارک علم و فناوری باشد، اما به هیچ نخبه ای جواب رد نداده و از هیچ کوششی برای رسیدن وی به اهدافش که مهمترین آن خدمت به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی است، فروگذار نمی کنیم.

دلخوش از برگزاری سمینار کارآفرینی و اشتغال مجازی طی روزهای آتی در رشت خبر داد و گفت: این سمینار با محوریت ارائه طرح های موثر در حوزه اشتغال و کار آفرینی و با حضور نخبگان و فرهیختگان شهرستان های رشت و رودبار برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری سمینار مذکور در شناسایی نخبگان شهرستان رودبار و لزوم حضور حداکثری آنان در این نشست یادآور شد: طرح ها و ایده هایی که نخبگان به خانه نخبگان بسیج ارائه می دهند توسط کارشناسان این نهاد و بنیاد نخبگان استان بررسی شده و سپس به مرحله اجرا در خواهد آمد.

دلخوش در پایان با تأکید بر محوریت نخبگان در مدیریت اجرایی طرح های خود تصریح کرد: طرح های ارائه شده از سوی نخبگان به خانه نخبگان بسیج به نام آنها ثبت و با مدیریت خودشان اجرایی می شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 74916

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب