تشکل های دانشجویی استان، با مدیرکل اوقاف اتمام حجت خبرگزاری علم و فناوری - تشکل های دانشجویی استان، با مدیرکل اوقاف اتمام حجت کردند + سند
در پی درخواست پاداش نجومی مدیرکل اوقاف استان؛

تشکل های دانشجویی استان، با مدیرکل اوقاف اتمام حجت کردند + سند

باتوجه به حواشی اخیر اداره کل اوقاف استان آذربایجان شرقی در خصوص درخواست پاداش نجومی و مسائل پیرامون آن؛ تشکل های دانشجویی استان، در نامه ای خطاب به مدیرکل اوقاف استان خواستار برگزاری جلسه ای با حضور نمایندگان تشکل های دانشجویی و اصحاب رسانه جهت پاسخگویی مسئول اداره اوقاف استان شدند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان آذربایجان شرقی؛ باتوجه به حواشی اخیر اداره کل اوقاف استان آذربایجان شرقی در خصوص درخواست پاداش نجومی و مسائل پیرامون آن؛ تشکل های دانشجویی استان اعم از بسیج دانشجویی، انجمن اسلامی دانشجویان دفتر تحکیم وحدت و جامعه اسلامی دانشجویان در نامه ای خطاب به مدیرکل اوقاف استان خواستار برگزاری جلسه ای با حضور نمایندگان تشکل های دانشجویی و اصحاب رسانه جهت پاسخگویی مسئول اداره اوقاف استان آذربایجان شرقی حجت الاسلام مصائبی شدند تا شفافیت لازم در این زمینه در اختیار مردم و افکار عمومی قرار گیرد.

 

 

اما طی پیگیری های مدید و متوالی، ایشان به بهانه های مختلف از این جلسه امتناع کردند.

 

 دلایل این فرار از پاسخ‌گویی از دو حالت خارج نیست:

 

۱. به واقع تراکم کاری ایشان باعث تاخیر جلسه شده است.

 

۲. اداره اوقاف استان و شخص مدیرکل اصولا بنایی بر جوابگویی در این زمینه ندارند و این سوف سوف کردن ها برای اتلاف وقت و فرار از پاسخگویی به عمل می آیند. اگر این چنین است باید پناه برد به خدا که برخی مسئولین به خاطر حفظ خودشان آبروی نظام را فدا میکنند و اولیت اول آنها خودشان هستند نه انقلاب و نه مردم.

 

 با توجه به مدت قریب سه هفته و پیگیری های مکرر مورد اول دور از انتظار است. اما قضاوت این امر را بر عهده مردم میگذاریم.

 

ما دانشجویان انقلابی بر خود لازم میدانیم من باب امر به معروف و نهی از منکر به مسئولین در تمام سطوح حاکمیت و دولت سفارش کنیم  تا توجه به اعمال و رفتار خود و مهم تر از آن توجه به قضاوت مردم نسبت به خود را در اولیت و اصلی ترین مولفه ی مدیریتی خود قرار دهند چرا که نه آبروی خودشان بلکه آبروی کلیت نظام را بر دوش دارند.

 

لازم به ذکر است ما دانشجویان انقلابی تا رسیدن به جواب نهایی و شفافیت کامل این مسئله و تمامی مسائلی که منجر به ایجاد شک بین مردم و نظام است از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد و در خصوص مسئله اوقاف ان شا الله از طرف سازمان اوقاف کشور پیگیری خواهیم بود.

 

امید است مسئولین استانی امر به جای فرار از پاسخ در پاسخگویی به مردم شریف تعجیل کنند.

 

و سلام علی من اتبع الهدی

 

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند تبریز

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور تبریز

انجمن اسلامی دانشجویان دفتر تحکیم وحدت دانشگاه تبریز

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید مدنی

 

 

 

 

روحیه انقلابی با چنین اقداماتی سازگار نیست

حسین جدیریمسئول بسیج اساتید استان آذربایجان‌شرقی نیز در گفتگویی در خصوص نامه منتشر شده سازمان اوقاف استان مبنی بر درخواست دریافت پاداش میلیاردی به ازای پرونده‌های به نتیجه رسیده، اظهار داشت: طبیعتا پاداش در روال اداری، امری مرسوم است اما چنین مبلغی آن هم توسط درخواست شخص رئیس اوقاف استان غیر قابل قبول پذیرش می‌باشد.

 

وی ادامه داد: شاید برای احیای پرونده هزار میلیاردی توسط وکلای آن پرونده، مقداری پاداش برای افراد در نظر گرفته شود اما اینکه یک مدیرکل و مسئولین آن اداره بخواهند در قبال کاری که وظیفه‌شان است و برای آن حقوق دریافت می‌کنند درخواست پاداش میلیاردی کنند، اشتباه است.

 

 مسئول بسیج اساتید استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به وظایف سازمانی یک مدیر اداری تاکید داشت: یک مسئول آن‌هم در سطح مدیرکلی اوقاف، یکی از وظایف اصلی‌اش پاسداری از حریم وظایف سازمانی آن مجموعه است و این معنا ندارد که بخواهیم چنین پاداشی را از مجموعه اداری درخواست کنیم.

 

وی افزود: چنین درخواست‌هایی شائبه‌های اشرافی‌گری است؛ طعم پول که مذاق خوش آمد، چنین اتفاقاتی نیز رخ خواهد داد، باید چنین اتفاقات را با معیارهای انقلاب سنجید و توجه کرد که گفتمان انقلابی در خصوص چنین اقداماتی چه حرفی برای گفتن دارد.

 

جدیری در پایان بیان  داشت: آیا گفتمان انقلابی، درخواست پاداش میلیاردی برای کار معین و موظف را قبول دارد یا خیر؟ طبیعتا روحیه انقلابی با چنین اقداماتی سازگار نیست.

 

 

در گام بعد آقایان باید استعفاء کنند 

حجت‌الاسلام برگی فعال سیاسی فرهنگی تبریز نیز در گفتگویی با بیان اینکه آقایان چنین کارهایی می‌کنند و بعداً در مجالس مختلف اذعان می‌دارند مسئله‌ی وقف در این استان جاافتاده نیست، تصریح کرد: وقتی درخواست پاداش میلیاردی می‌کنید انتظار دارید مردم به شما اعتماد کنند؟ با این کارها به فریضه‌ی نیک وقف نیز ضربه می‌زنند.

 

وی خواستار عذرخواهی عوامل دخیل در درخواست پاداش میلیاردی شد و تاکید داشت: در گام بعد آقایان باید استعفاء کنند و با تعیین حسابرس به سایر پرونده‌ها و هزینه‌کردهایشان نیز رسیدگی شود تا چنانچه پولی به‌ناحق و به صورت غیرمتعارف هزینه شده باشد به بیت‌المال بازگردد.

 

این فعال سیاسی فرهنگی تبریز نگاه جناحی و حزبی به نامه‌ی مدیرکل اوقاف و اقدامات او را غیرقابل پذیرش خواند و عنوان کرد: اینکه بیاییم حقوق‌های نجومی را نقد نماییم و در برابر پاداش نجومی سایرین سکوت کنیم بی‌تقوایی است؛ جامعه‌ی حزب‌اللهی و انقلابی با افشاء این مسایل انقلاب را بیمه می‌کند و نشان می‌دهد همچنان به آرمان‌ها و عدالت‌طلبی معتقد است.

 

وی با اشاره به وصیت‌نامه شهید غلامعلی پیچک، یادآور شد: ایشان نوشته بود “مسئولیت ما مسئولیت تاریخ است، بگذارید بگویند حکومت دیگری هم به جز حکومت علی (ع) بود به نام خمینی که با هیچ ناحقی نساخت تا سرنگون شد، ما از سرنگونی نمی‌هراسیم بلکه از انحراف می‌ترسیم.” بنابراین برخورد با انحراف‌های این‌چنینی لازم است و اعتماد مردم را جلب می‌کند.

 

 

 

انتها پیام/حامد سلطانپور

زمان انتشار: شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۱:۵۱

شناسه خبر: 75029

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب