نخستین واکنش به رئیس محیط زیست کشور در ارتباط با طرح انتقال دریای خزر:

اظهارات کلانتری درباره طرح انتقال آب دریای خزر مبانی قانونی ندارد/محیط زیست اظهارات دیکته شده دیگران را بیان می‌کند

دبیرشورای هماهنگی شبکه تشکل‌های محیط زیست و منابع طبعیی مازندران با اعلام اینکه کلانتری اظهارات دیکته شده رئیس جمهور در ارتباط با طرح انتقال آب دریایی خزر را مطرح کرده است، گفت: اظهارات این فرد نظر شخصی است و مبنای قانونی ندارد.

به گزارش  خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، طرح انتقال آب دریایی خزر به فلات مرکزی این روزها دوباره به جنجال دیگر در استان‌های شمالی تبدیل شده است.

پس از اظهارات محمد دامادی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی و مخالفت جدی نمایندگان استان های شمالی کشور، نسبت به انتقال آب دریا به استان سمنان سایر نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حوزه استان‌های شمالی کشور نسبت به این موضوع اظهار نظرهای متنقدانه‌تری دارند.

 با این وجود اظهار نظر در حوزه طرح انتقال آب دریایی خزر به جای رایزنی‌ها و چالش‌های کارشناسی باشد به میدانی برای خط و نشان‌های سیاسی تبدیل شده است.

پس از اظهارات محمد دادمادی در مجلس و تذکر به رئیس جمهور بابت طرح انتقال آب دریایی خزر، همتی نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی از رایزنی با نمایندگان استان‌های شمالی و علی لاریجانی در ارتباط با برنامه ریزی برای انتقال آب دریایی خزر صحبت به میان آورده است.

البته اظهارات محمد همتی در ارتباط با طرح انتقال آب دریای خزر هنوز به تایید علی لاریجانی نرسیده اما همتی نماینده مردم سمنان از همان رایزنی اولیه استفاده تبلیغاتی کرده و قرار است این موضوع را در همایشی که تحت عنوان چالش‌ها و فرصت‌های انتقال آب دریایی خزر به استان سمنان توسط استانداری قرار است برگزار شود مطرح کند و حداقل برای یک بار دیگر مقبولیت سیاسی برای نمایندگی مجلس کسب کند.

اظهار نظر امروز عیسی کلانتری در ارتباط با طرح انتقال آب دریایی خزر که بیشتر به نظر می‌رسد دغدغه‌های شخصی بوده مورد انتقاد یکی از مدیران تشکل‌های زیست محیطی در مازندران قرار گرفته است.

داریوش عبادی دبیرشورای هماهنگی شبکه تشکل‌های  محیط زیست و منابع طبعیی مازندران در واکنش به اظهارات عیسی کلانتری رئیس محیط زیست کشور در ارتباط با موافقت با طرح انتقال آب دریایی خزر، اظهار کرد: این صحبت‌ها برای اولین بار نیست که از سوی متولیان محیط زیست کشور مطرح می‌شود.

وی با اعلام اینکه از نظر تشکل‌های زیست محیطی و دلسوزان محیط زیست، اظهارات کلانتری در ارتباط با طرح انتقال آب دریایی خزر سندیت قانونی ندارد، تصریح کرد: ای صحبت‌ها جایگاه کارشناسی، اجتماعی و قانونی ندارد.

دبیرشورای هماهنگی شبکه تشکل‌های  محیط زیست و منابع طبعیی مازندران خاطر نشان کرد: کلانتری یک شخص است که نظرش را در ارتباط با طرح انتقال آب مطرح کرده از طرفی این اظهارات به وی از سوی دیگر سازمان‌ها و نهادها دیکته شده است.

وی خاطر نشان کرد: طرح انتقال آب زمانی می‌تواند نظر قانونی به خودش را بگیرد که به صورت جدی مورد ارزیابی قرار گرفته باشد  که در شورای عالی محیط زیست کشور تایید و تصویب شده باشد، در حال حاضر کلانتری از یک دیدگاه شخصی و با نظر فرمایشی در این ارتباط اظهار نظر کرده است.

عبادی ادامه داد: این اظهار نظرها مشخص است که رئیس جمهوری به ایشان دستور داده، ریئس سازمان محیط زیست موافقت کرده و بعد از به عنوان پروژه اجرائی شود.

وی ادامه داد: در ارتباط با پروژه‌های بزرگی که در حوزه‌های مختلف اثرگذار است باید به صورت جدی بررسی شود و بعد از آن کلانتری موافقت کند.

دبیرشورای هماهنگی شبکه تشکل‌های  محیط زیست و منابع طبعیی مازندران با اعلام اینکه کلانتری به شخصی نمی‌تواند در این بخش دستور صادر کند، گفت: اظهار نظر کلانتری در ارتباط با طرح انتقال آب دریایی خزر فرمایشی و دیکته شده بوده و جایگاه قانونی ندارد.

 

زمان انتشار: یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۰:۰۰

شناسه خبر: 75047

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
زهرا
۰ مخالف          ۰ موافق
یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۴:۰۴

سلام، کلانتری بگه چرا آب مازندان آلوده است؟ چرا از سموم غیر مجاز یا از سموم به مقدار زیاد استفاده میشه، کارش رو درست انجام بده و اگه فرد حاذق تر و متعهد تر سراغ داره کار رو به اون بسپاره و الا هر مسئولی حق الناس زیادی گردنش خواد بود....

اشتراک گذاری مطالب