کمبود فضای فیزیکی مساله بزرگترین دانشگاه تک جنسیتی شرق کشور

رئیس دانشگاه تک جنسیتی کوثر گفت نبود فضاهای آموزشی، اداری و خوابگاهی کافی بزرگترین مساله این دانشگاه است.

دکتر علیرضا حسینی، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری درباره مشکلات دانشگاه کوثر، اظهار کرد: اکنون این مرکز آموزش عالی برای جبران کمبود فضای آموزشی، اداری و نیز خوابگاهی به ناگزیر از فضاهای استیجاری استفاده می کند.

 

وی با بیان فعالیت هشت دانشگاه تک جنسیتی در کشور، افزود: دانشگاه کوثر بجنورد، پس از الزهرای تهران،دومین دانشگاه بزرگ تک جنسیتی و تنها مرکز دانشگاهی ویژه دختران در شرق کشور است.

 

حسینی با بیان اینکه تاسیس این دانشگاه در سال 91 با مصوبه شورای گسترش آموزش عالی بوده، خاطرنشان کرد: دانشگاه کوثر اکنون افزون بر 2 هزار و 700 دانشجو دارد که حدود 60 درصد آنان غیربومی و از استان های مختلف کشور جذب شده اند.

 

وی با بیان توانایی بالای این دانشگاه از نظر علمی و نرم افزاری، خواستار مساعدت دستگاه های مختلف استان برای رفع نیازهای فیزیکی این مرکز شد.

 

رئیس دانشگاه کوثر با بیان اینکه ساخت سایت مرکزی این مرکز آموزش عالی در منطقه تخت ارکان بجنورد صورت می گیرد، ادامه داد: ساخت این سایت با نام 19 مهر، سال 93 آغاز شد که اعتبار اولیه آن از محل منابع سفر مقام معظم رهبری تامین شد و تاکنون با صرف 55 میلیارد ریال، بیش از 55 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

حسینی، نیاز اعتباری برای تکمیل این مجموعه را 90 میلیارد ریال دانست و خواستار توجه بیشتر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مدیریت ارشد استان خراسان شمالی در این باره شد.

 

وی مساحت کلی این سایت آموزشی را 5800 متر و گستره فضای آموزشی آنرا 400 متر مربع عنوان کرد و افزود: روند ساخت و ساز طرح مزبور اکنون به علت نبود اعتبار، متوقف شده است.

 

به گفته حسینی علاوه بر تکمیل ساختمان، این مجموعه برای خدمات زیربنایی نظیر راه، آب، برق، گاز، تلفن و فیبر نوری نیاز به همکاری همه دستگاه های اجرایی استان دارد.


رئیس دانشگاه کوثر در ادامه گفت: هم اکنون 2 ساختمان آموزشی و نیز سازمان مرکزی دانشگاه کوثر در ساختمان های استیجاری فعالیت دارند.

 

وی بیان کرد: در سال تحصیلی جاری سازمان سنجش 845 دانشجو به این دانشگاه معرفی کرد که 600 تن آنان پذیرش شدند.

 

رئیس دانشگاه کوثر بجنورد درباره کادر علمی، آموزشی این دانشگاه به علم و فناوری گفت: این دانشگاه علاوه بر 54عضو هیات علمی، شماری از استادان مدعو را به خدمت گرفته که دارای سوابق درخشان پژوهشی و آموزشی هستند.

 

حسینی تصریح کرد: دانشگاه کوثر بجنورد، ویژه خواهران، سال 91 با هفت رشته تحصیلی و جذب 250 دانشجو فعالیت آموشی خود را آغاز کرد و اکنون از نظر شمار دانشجو در بین دانشگاه های تک جنسیتی کشور عنوان دوم را دارد.

 

به گفته رئیس دانشگاه کوثر هم اکنون 2 هزار و800 دانشجو در 17 رشته گرایش در سه دانشکده علوم انسانی، علوم پایه و علوم فنی و مهندسی این دانشگاه تحصیل می کنند.

 

به گزارش علم و فناوری در استان خراسان شمالی بیش از 40 هزار دانشجو در دانشگاه های دولتی، پیام نور، آزاد و سایر مراکز آموزش عالی تحصیل می کنند.

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 75062

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب