گزارش خبرگزاری علم و فناوری از دستاوردهای پارک علم و فناوری فارس در نمایشگاه تهران؛

۱۸ میلیارد تومان قرار داد و سه محصول رونمایی شده در نمایشگاه تهران

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار ملی از تاریخ ۳ الی ۶ دی ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس؛ نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار ملی از تاریخ ۳ الی ۶ دی ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار شد.

در این نمایشگاه دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و تحقیقاتی، مراکز رشد و پارک های علم و فناوری آخرین دستاوردهای پژوهشی و فناوری خود را به معرض دید عموم گذاشتند.

همزمان با آیین گشایش این نمایشگاه و با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، معاون پژوهش و فناوری و مسئولان وزارت علوم، از ۷۶ دستاورد پژوهشی و فناوری منتخب مراکز دانشگاهی و پژوهشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد، مؤسسات تحقیقاتی و شرکت‌های دانش‌بنیان رونمایی شد که ۳محصول، از محصولات شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری استان فارس بود.

 

سه رونمایی از محصولات شرکت های پارک علم و فناوری فارس

دکتر سید مهدی نصیری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از فارس در خصوص سه محصول رونمایی شده در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار ملی گفت: کیت‌های استخراجDNAوRNAو سنتزCDNAمحصول شرکت یاخته صبا آرنا، سیستم اتوماسیون کنترل از راه دور پست‌های فوق توزیع برق و سامانه اتوماسیون یکپارچه مدیریت دام و دامپروری، ۳ محصولات جدید شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری فارس بود که در این مراسم رونمایی شد.

 

کیت‌های استخراجDNAوRNAو سنتزcDNAمحصول شرکت یاخته صبا آرنا

این کیت‌ها برای استخراج DNA از نمونه های زیستی تولید شده است و دارای مزایای زیر است؛

استخراج DNA خونی و سلولی و بافتی با بالاترین کیفیت کاری ساده و سریع

عدم استفاده از مواد سمی مانند فنل و کلروفوم

حذف کامل آلاینده ها و مواد بازدارنده

کاهش زمان استخراج

 کیت سنتزCDNA :

تمام چیزهایی که برای ساخت CDNA نیاز دارید در این کیت خواهید یافت. Script Reverse Transcriptase آنزیمی مهندسی شده است که فاقد فعالیت RNase H بوده و برای کار در دماهای بالا مقاومت خوبی دارد. این دو خاصیت باعث بالا رفتن حساسیت واکنش، افزایش کارآئی ساخت cDNA و توانائی ساخت قطعات بلند و دارای ساختار ثانویه خواهد شد. آنزیم Script Reverse Transcriptase با قابلیت کار در بازه دمایی 42 تا 50 درجه سانتیگراد کارائی بالای سنتزcDNA از RNAهای دارای ساختار ثانویه دارای پرایمرهای شش بار تصاودفی و Oligo dT است.

 

سیستم اتوماسیون کنترل از راه دور پست‌های فوق توزیع برق

این محصول می‌تواند کلیدهای موجود در پست های فوق توزیع و توزیع برق را از راه دور( اتاق فرمان) به صورت Wireless با ضریب اطمینان بسیار بالائی و با روشهای کدگذاری و رمزنگاری‌های استاندارد، قطع یا وصل نماید و از هزینه‌های گزاف کابل‌کشی از کلید خازن تا اتاق فرمان و نیز آسیب و خسارت‌های جانی پرسنل و اپراتورها جلوگیری نماید.

 

سامانه اتوماسیون یکپارچه مدیریت دام و دامپروری

در سامانه اتوماسیون یکپارچه مدیریت دام و دامپروری با طراحی یک مجموعه کامل از سخت افزار و نرم افزار که در ارتباط با هم کار می‌کنند به ثبت و تحلیل همه ی پارمترهای مهم و موثر در یک گاوداری صنعتی پرداخته می شود. مرحله‌ی اول این سیستم طراحی و ساخت سخت افزارهای قابل نصب بر روی سیستم شیردوشی هر گاوداری صنعتی و نیمه صنعتی است به نحوی که در این مجموعه بتواند فاکتورهایی مثل میزان شیر تولیدی هر گاو در هر وعده‌ی دوشش را به تفکیک ثبت کند و ضمن انتقال اطلاعات به پایگاه داده‌ی نرم افزار مدیریت جامع گاوداری، نرم‌افزار نیز گزارشات مورد نیاز مدیران را براساس میزان تولید (نظر فنی و اقتصادی) تهیه نماید.

معاون فناوری پارک علم و فناوری استان فارس همچنین اذعان داشت: در این نمایشگاه 10 شرکت فناور مستقر در پارک علم و فناوری فارس با ارائه بیش از ۲۵ محصول فناورانه در فضائی بیش از 70 مترمربع حضور فعالی داشتند.

وی با ابراز امیدواری از فعالیت مثمرثمر و حضور پررنگ شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری فارس در نمایشگاه تهران متذکر شد: در طی مدت نمایشگاه در تهران رقمی نزدیک به 18 میلیارد تومان قرار داد با شرکت های پارک علم فناوری فارس بسته شد که نشان از توانمندی بالای استان فارس دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس؛ همزمان با این نمایشگاه، ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران نیز در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد که 3 شرکت مستقر در پارک علم و فناوری فارس و فعال در زمینه تولید تجهیزات آزمایشگاهی حضور داشتند.

زمان انتشار: دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 75069

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب