محققان UCL: پرخوری و کم‌اشتهایی دلایل ژنتیکی دارند

عادات بد غذایی که عمدتا قبل از دوران بزرگسالی خود را نمایان می‌کنند در طول چند سال اخیر افزایش یافته‌اند. آماها نشان می دهند که در میان یک چهارم از جمعیت جوانان علائمی از حداقل یک نوع عادت بد غذایی دیده می‌شود.

محققان در تلاشند تا دریابند آیا میان عادات غذایی و ژن ها ارتباطی وجود دارد که به ناهنجاری‌های غذایی منجر شده باشد؟ در این راستا آنها تحقیقاتشان را به این سو برده‌اندتا نقش ژنتیک را در بروز عادات غذایی مانند کم‌اشتهایی و پرخوری عصبی بولیمیا مورد شناسایی قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از گاردین، عادات بد غذایی که عمدتا قبل از دوران بزرگسالی خود را نمایان می‌کنند در طول چند سال اخیر افزایش یافته‌اند. آماها نشان می دهند که در میان یک چهارم از جمعیت جوانان علائمی از حداقل یک نوع عادت بد غذایی دیده می‌شود.

محققان دانشگاه کالج لندن (UCL)، با هدف تعیین عوامل غالبا نادیده گرفته شده، در نظر دارند تا راهکارهایی برای شناسایی این اختلالات در مراحل ابتدایی بروز بیماری پیدا کنند. با این کار آنها قادر خواهند بود از توسعه بیماری جلوگیری و درمان های جدیدی را مانند داروهای محرک یا مهارکننده اشتها کشف کنند.

آیا عادات غذایی متاثر از ژن‌ها هستند؟

مطالعاتی که پیش از این در این زمینه انجام گرفته است، بر روی عوامل خطر رانشناختی مانند عزت نفس و تصور بدنی متمرکز بوده‌اند. اما این تیم تحقیقاتی دانشگاه یو‌سی‌ال به رهبری دکتر کلر لولین (Clare Llewellyn)، به دنبال رویکردهای جایگزین هستند.

این محقق در توضیح پژوهش خود می‌گوید: «در این زمینه آنچه بیش از همه در موردش صبحت شده، مسائل اجتماعی است؛ از میزان صحبت کردن والدین در مورد وزن خود و وزن کودکشان گرفته تا وجود عادات بد غذایی در والدین. آنچه در این موارد به آن توجه نشده است ویژگی‌های و استعدادهای بالقوه خود کودک است.»

در این مطالعه دکتر لولین در نظر داشته تا تاثیرات گنتیک و الگوهای غذایی دوران کودکی را بر چاقی مورد مطالعه قرار دهد. بی‌اشتهایی در میان تمامی بیماری‌های روحی دارای بیشترین میزان نرخ مرگ و میر است. به عنوان مثال کشور بریتانیا سالانه حود ۱۵ میلیارد پوند برای مقابله با آن هزینه می‌کند.

دکتر لولین می‌گوید از زمانی که در سال ۲۰۳ «پروژه ژنوم انسان» تکمیل شد، محققان در تلاش بوده‌اند تا کدهای ژنتیکی مربوط به تغییرات وزن را مورد شناسایی قرار دهند. در همین زمینه آنها موفق شدند ژن هایی را که در بخش های مختلف مغز کنترل اشتها را در دست دارند را محدود و محدودتر کنند. اشتها میل به غذا خوردن است و با سیر بودن و پاسخگویی به سرنخ‌های غذایی نظیر مزه، بو و ظاهر ارتباط تنگاتنگی دارد.

انتهای پیام/

 تیمور خسروی

زمان انتشار: یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 75107

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب