نماینده شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی

دولت نسبت به جایگاه پرستاران در کشور و تأمین حقوق آنها بی ‌توجه است

نماینده شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رشد مناسب فضاهای فیزیکی در حوزه بهداشت و درمان کشور، بر لزوم افزایش جذب نیروهای پرستاری تأکید کرد.

دکتر ذبیح الله نیکفر لیالستانی در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری در گیلان با اشاره به مغفول ماندن آموزش پزشکی در وزارت بهداشت و درمان تصریح کرد: انتظار داریم اهتمام ویژه در امر آموزش پزشکی به ویژه در دانشگاه علوم پزشکی گیلان، صورت گیرد.

وی در رابطه با افزایش حق بیمه سلامت و لزوم تخصیص مبالغی از هدفمندی ‌یارانه ‌ها به وزارت بهداشت در جهت رفع مشکلات گریبانگیر این وزارتخانه گفت: لازم است که ۱۰ درصد از هدفمندی یارانه ‌ها برای اجرای طرح تحول سلامت به وزارت بهداشت و درمان اختصاص یابد.

نماینده شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی افزود: در همین راستا طی سال جاری حدود پنجاه درصد این مبلغ به وزارت بهداشت و درمان پرداخت و صرف بهبود شرایط درمانی دهک ‌های پایین جامعه شد.

نیکفر لیالستانی با اشاره به لزوم عدم افزایش حق بیمه ‌ها در سال ۹۸ گفت: مجلس و کمیسیون بهداشت در مورد مغفول ماندن تامین اعتبارات لازم برای ارتقای حوزه پرستاری در لایحه بودجه ۹۸، به ویژه برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری نظام پرستاری پیگیری‌ های لازم را به اجرا در آوردند.

وی با بیان اینکه دولت نسبت به جایگاه پرستاران در کشور و تامین حقوق آنها بی ‌توجه است، افزود: پرستاری شغلی دشوار و زیان ‌آور بوده که لازم است علاوه بر بازنشستگی زودهنگام، از امکانات ویژه ‌ای نیز برخوردار باشد.

نیکفر لیالستانی با اشاره به افزوده شدن ۴۰ هزار تخت بیمارستانی در پی تکمیل طرح ‌های نیمه تمام و ایجاد فضاهای فیزیکی مناسب در حوزه سلامت طی سال های اخیر خاطرنشان کرد: با وجود توسعه امکانات و فضاهای فیزیکی، در تامین نیروی انسانی با مشکل مواجه بودیم.

وی در پایان با تأکید بر لزوم قرارگیری تأمین نیروی انسانی مورد نیاز پرستاری در دستورکار دولت گفت: دولت و وزارت بهداشت در مجموع ۲۸ هزار نفر را به عنوان نیروی پرستار جذب کرده یا در حال جذب هستند، اما نیاز کشور به پرستار بیشتر از این تعداد است.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۰:۳۹

شناسه خبر: 75165

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب