مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران:

مخاطره آمیز بودن دکل‌های مخابراتی و الکترونیکی به اثبات نرسید/ جای عاری از امواج در جهان وجود ندارد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران گفت: هنوز مخاطره آمیز بودن دکل‌های مخابراتی و الکترونیکی در جهان به اثبات نرسیده است.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، هرازگاهی احداث دکل‌های ارتباط تلفنی و مخابراتی با حاشیه‌های از جمله مخالفت‌های مردم مواجه می‌شود.

بسیاری از مردم با اعلام اینکه نصب دکل‌های مخابراتی برای انسان مشکلات ایجاد می‌کند، با مسئوولان و تشکل‌های بخش خصوصی فعال در این زمینه با چالش مواجه هستند.

به صورت علمی هنوز در این باره بحث نشده و اطلاعات کافی در این زمینه وجود ندارد، هر چند وقت یک بار کلیپی از کامران نجف زاده درباره مخاطرات دکل‌های ارتباطی دست به دست می‌شود اما هنوز بنا بر اطلاعات و پیگیری‌های انجام شده هیچ ارگان رسمی تاکنون در این مورد اظهار نظر نکرده است.

موضوع مخاطره آمیز بودن دکل‌های مخابراتی و ارتباطی مورد سئووال خبرنگار علم و فناوری از مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران یدالله طهماسبی بود.

وی در این ارتباطات اظهار کرد: به صورت کلی هنوز در دنیا ثابت نشده است که امواج الکترونیکی مخابراتی برای بشر ضرر دارد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران خاطر نشان کرد:  همه طراحی دکل‌ها در کشور صفر تا 100 خرید و واردات تجیهزات زیر نظر سازمان انرژی اتمی انجام می‌شود.

وی با اعلام اینکه هیچ محیط پاکی در دنیا که شاهد عدم رفت و آمد امواج وجود داشته باشد نداریم،گفت: لامپ‌های کم مصرف هم داری امواج هستند.

طهماسبی خاطرنشان کرد : نظارت مستمر بر امواج به صورت کامل و به صورت بازدیدهای سرزده انجام می‌شود، هنوز مضر بودن این امواج به اثبات نرسیده است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 75188

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب