رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی فارس در کارگروه سلامت:

سلامت جامعه با تکیه بر طب ایرانی اسلامی

دکتر فرخ بهارلویی با ابراز امیداوری عنوان کرد: اگر اکنون نیز وارد مباحثی همچون پیشگیری، طب ایرانی اسلامی و سبک زندگی شویم، امید می رود که در ۱۰ سال آینده نتایج آن در سطح جامعه ملموس باشد و شاهد کاهش هزینه ها و تعداد بیماران باشیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس؛ کارگروه سلامت خانه نخبگان سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس بنا به نیازی که در سطح استان فارس احساس شد، شکل گرفت و اولین جلسه آن در دانشگاه علوم پزشکی شیراز و در محل سازمان بسیج جامعه پزشکی استان فارس با حضور رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان فارس، رئیس سلامتکده عمادالدین شیرازی، مسئول خانه نخبگان سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس و تعدادی از پزشکان طب ایرانی و اسلامی تشکیل شد.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان فارس در ابتدای سخنانش گفت: از نفس قضیه کارگروه سلامت و تشکیل آن خوشحال هستیم و اینکه دغدغه های ما نیز مشترک است، جای امیدواری دارد که با همکاری و هم افزایی بتوانیم کمکی هرچند کم به جامعه و مردم فارس داشته باشیم

وی همچنین بیان داشت: عمده مشکل ما این است که هر روز در حال احداث بیمارستان هستیم و بیمارستان روی بیمارستان اضافه می کنیم و تعداد بیماران ما نیز افزایش می یابد و نشان می دهد راه اصلی این نیست و هزینه ای که در بحث درمان محوری صورت می گیرد اگر یک سوم این مقدار در مباحث پیشگیری، طب ایرانی اسلامی و سبک زندگی صرف می شد، شاید از بسیاری هزینه های تحمیلی به کشور جلوگیری می شد و تعداد بیماران نیز کاهش می یافت.

دکتر فرخ بهارلویی با ابراز امیداوری عنوان کرد: اگر اکنون نیز وارد مباحثی همچون پیشگیری، طب ایرانی اسلامی و سبک زندگی شویم، امید می رود که در 10 سال آینده نتایج آن در سطح جامعه ملموس باشد و شاهد کاهش هزینه ها و تعداد بیماران باشیم.

وی از شکیل دهندگان و حاضرین درجلسه کارگروه سلامت درخواست کرد: امیدواریم این کارگروه با همت متخصصان و اهل فن این زمینه به طور مستمر شکل بگیرد.

این مقام مسئول با اشاره به وظیفه مهم و خطیری که در عرصه طب اسلامی با آن مواجه خواهند بود، خاطر نشان کرد: در این حیطه مسئولیت خطیری خواهیم داشت زیرا عده ای در وزارت بهداشت با نگاهی پیشگیرانه به طب اسلامی مشکل دارند و از طرفی کسانی که وارد این عرصه شده و مشغول به کار هستند، تخصص ها و تبحرهای لازم را ندارند و هردو باعث تخریب می شوند.

به زعم دکتر فرخ بهارلویی تخریب گروه دوم که شامل افرادی ست که بدون تخصص و تبحر لازم وارد این عرصه شده اند، بسیار بیشتر از گروه اول می باشد و وی معتقد است که طی چند سال آینده گروه اول با استفاده از منطق و اثبات عملی به درستی طب اسلامی پی خواهند برد.

وی در ادامه اضافه کرد: اگر به خوبی بر روی مباحث طب ایرانی اسلامی و سبک زندگی کار شود، می توان انتظار اتفاقاتی نظیر آنچه در زمان پیامبر افتاد را داشت که ایشان با چند حدیث مبنی بر امساک در استفاده از برخی مواد غذایی جلوی بسیاری از بیماری ها را می گرفتند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان فارس کار این کارگروه را محدود به سطح استان ندانست و اشاره داشت: هم در سطح استان می توان کار کرد و هم با توجه به صحبت هایی که با نمایندگان مجلس داشته ایم، استقبال بسیاری خوبی از طرف آن ها صورت گرفته است که حتی حاضر به انتقال مسائل و نظرات به کمیسیون بهداشت و سایر جاهای مرتبط در سطح کشور شده اند.

وی در ادامه تصریح کرد: می بایست بعد از صحبت ها و جلسات اولیه به راه کار رسیده و یک نقشه راه برای خودمان تهیه کنیم و در راستای آن حرکت نماییم.

بهارلویی در پایان متذکر شد: ما در بسیج جامعه پزشکی با تمام توان در خدمت دوستان خواهیم بود و از این قبیل جلسات بسیار استقبال می کنیم و حاضر به در اختیار گذاشتن کلیه امکانات و تجهیزات مورد نظر خواهیم بود.

زمان انتشار: شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۵:۳۷

شناسه خبر: 75191

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب