به همت پایگاه علمی بنی فاطمه شهرستان پیشوا

کارگاه آشنایی با علم نانو

کارگاه آموزشی آشنایی با علم نانو ویژه دانش آموزان و دانشجویان علاقه مند در شهرستان پیشوا برگزار میشود

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران؛ کارگاه آموزشی آشنایی با علم نانو ویژه دانش آموزان و دانشجویان علاقه مند در شهرستان پیشوا برگزار میشود. این کارگاه شامل سرفصل های آموزشی مفاهیم پایه، نانو ساختارها، روشهای ساخت نانو مواد،‌روش های شناسایی نانو ساختارها، کاربردهای فناوری نانو می باشد.

محل برگزاری کارگاه: شهرستان پیشوا،‌خیابان طالقانی، پایگاه علمی و پژوهشی بنی فاطمه (س) - ۰۲۱۳۶۷۳۲۸۵۵

فناوری نانو رشته‌ای از دانش کاربردی و فناوری است که موضوع اصلی آن مهار ماده یا دستگاه‌های در ابعاد کمتر از یک میکرومتر و در مقیاس یک تا ۱۰۰ نانومتر را شامل می‌شود.  فناوری نانو را موج "چهارم انقلاب صنعتی" نامیده‌اند. این علم از ابتدای دهه ۱۹۸۰ میلادی در همه حوزه‌های علمی وارد شد به گونه‌ای توسعه یافت که هر روز شاهد نوآوری‌های جدیدی در رشته‌هایی چون مهندسی مواد، پزشکی، داروسازی و طراحی دارو، دامپزشکی، زیست‌شناسی، فیزیک کاربردی، ابزارهای نیم رسانا، شیمی ابرمولکول، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی شیمی و مهندسی کشاورزی هستیم.

الگویی که مقام معظم رهبری بعد از بازدید از دستاوردهای کشور در فناوری نانو، مشــخصه‌های بارز و عوامل موفقیت آن را  "وجود برنامه خوب"، "ثبات در مدیریت"، "اهتمام به فرهنگ ســازی و "گفتمان سازی"، "تمرکز یک مجموعه علاقه‌مند و دلسوز و بامعرفت به کار بر روی یک نقطه خاص" و "دوری از انگیزه‌های سیاسی" دانسته‌اند.

زمان انتشار: یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹:۱۷

شناسه خبر: 75202

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب