تردید در واکسیناسیون یکی از ۱۰ تهدید سلامت جهانی د خبرگزاری علم و فناوری - تردید در واکسیناسیون یکی از ۱۰ تهدید سلامت جهانی در سال ۲۰۱۹ است
سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد؛

تردید در واکسیناسیون یکی از ۱۰ تهدید سلامت جهانی در سال ۲۰۱۹ است

عدم اطمینان جمعی در حال حاضرجنبشی ایجاد کرده که سازمان بهداشت جهانی (WHO) مناسب دیده است تا تهدید واکسن را به عنوان یکی از ۱۰ تهدید سلامت جهانی در سال ۲۰۱۹ همراه با دیگر خطرات شناخته شده تر مانند آلودگی هوا و باکتری های مقاوم به دارو لیست کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، به نقل از نیو اطلس، تردید در مورد واکسن، که در آن مردم تمایلی به واکسیناسیون خود یا فرزندانشان ندارند، روند رو به رشد در میان آن هایی است از نتایج بهداشتی منفی واکسیناسیون، مانند خطر (غیر موجود) اوتیسم ترس دارند. این عدم اطمینان جمعی در حال حاضرجنبشی ایجاد کرده که سازمان بهداشت جهانی (WHO) مناسب دیده است تا تهدید واکسن را به عنوان یکی از 10 تهدید سلامت جهانی در سال 2019 همراه با دیگر خطرات شناخته شده تر مانند آلودگی هوا و باکتری های مقاوم به دارو لیست کند.

در حالی که میزان ایمن سازی عمومی بالا است، تعداد کودکان جوان که بعضی یا همه واکسن های توصیه شده خود را دریافت نمی کنند، در حال افزایش است.

تجزیه و تحلیل داده های بهداشتی از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها از سال 2000 تا کنون حاکی از این است که 1.3 درصد از کودکان متولد شده در سال 2015 در ایالات متحده واکسیناسیون دریافت نکرده اند، این آمار  در سال 2011،  برابر  9/0 درصد و در سال 2001 برابر 3/0 درصد بوده است.

دلايل اين تغييرات متفاوت است اما با توجه به گروه مشاوره واکسن، WHO فهرست رضايتمندي، ناراحتي در دستيابي به واکسن و عدم اعتماد را به عنوان عوامل موثر در تزریق واکسن را اعلام می کند.

یک نظرسنجی که توسط دانشگاه استرالیای جنوبی انجام شده و شامل 604 زن باردار بود ه است، فقدان اعتماد به نهادها و دولت را همراه با عدم تجربه شخصی والدین در کودکی که بیمار می شود را عامل اصلی دودلی در واکسیناسیون دانست.  

WHO می گوید این گروه از  افراد مخالف واکسیناسیون در حال حاضر به اندازه کافی بزرگ شده است تا بسیاری از پیشرفت هایی را که در حذف بیماری های قابل پیشگیری قابل واکسن صورت گرفته است، تهدید کند.

نمونه آن افزایش سرخک است، و میزان افزایش آن به 30 درصد در سراسر جهان رسیده است. گرچه تردیدها نسبت به واکسن تنها دلیل آن نیست، WHO خاطرنشان می کند که کشورهایی که در آن سرخک کاملا از بین رفته بود، در حال تجربه بازگشت آن هستند.

سازمان بهداشت جهانی می گوید این سازمان به عنوان یکی از 10 تهدید جهانی بهداشت که در سال 2019 با آن مواجه است، باید از اطلاعات اضافی در مورد افراد مخالف واکسنیناسیون حاصل کند؛ زیرا آنها معمولا به عنوان رایجترین و موثرترین افراد در چنین تصمیماتی هستند. این موضوع تاکید خاصی بر حذف سرطان گردن رحم با افزایش دسترسی به واکسن HPV، به عنوان یک تکنولوژی که بهبودی آن همیشگی است می کند.

ده تهدید سلامت جهانی در سال ۲۰۱۹

 

سازمان بهداشت جهانی در گزارشی آلودگی هوا و تغییرات آب و هوایی، بیماری های غیر مسری، آنفلوآنزا همه گیر، موقعیتهای شکننده و آسیب پذیر، مقاومت ضد میکروبی، ابولا و دیگر پاتوژن های خطرناک، مراقبت های بهداشتی اولیه ضعیف، دودلی در واکسیناسیون، دنگ، و ایدز را بعنوان 10 تهدید سلامت جهانی در سال 2019 اعلام کرده است.

 


 

 

 

 

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://newatlas.com/world-health-organization-vaccine-hesitancy/58107/

https://www.who.int/emergencies/ten-threats-to-global-health-in-2019

زمان انتشار: سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۵:۰۰

شناسه خبر: 75324

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب