جانشین سپاه هویزه:

سیل بند ترمیم نشود شهر رفیع زیر آب می رود /بسیج نیروهای سپاه برای کمک به مردم

جانشین سپاه ناحیه هویزه درباره سیل در شهر رفیع هشدار داد و گفت: سیل بند ترمیم نشود شهر زیر آب می رود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، شهر رفیع یکی از شهرهای مرزی و جنوبی استان خوزستان است که از نظر تقسیمات کشوری از توابع شهرستان هویزه محسوب می شود.

در پی بارندگی های اخیر و افزایش دبی آب رودخانه نیسان سیل بند خاکی این منطقه شکسته شد و هم اکنون آب خیابان ها را فرا گرفته و در حال ورود به خانه های مردم است.

در لحظات اولیه شکسته شدن سیل، سپاه و بسیج وارد صحنه شدند و در حال امداد رسانی به مردم هستند.

ترمیم سیل بند ۸۰ درصد پیشرفت داشت

در همین ارتباط سید محمد موسوی جانشین سپاه ناحیه هویزه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان اظهار کرد: ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه بامداد امروز دوشنبه شکافی در سیل بند رودخانه نیسان در شهر رفیع ایجاد و آب پشت سیل بند رها شد.

وی افزود: بعد از اطلاع از این موضوع نیروهای سپاه و بسیج به منطقه آمدند تا به یاری مردم بشتابند و سیل بند را نیز ترمیم کنند.

جانشین سپاه ناحیه هویزه درباره اقدامات انجام شده تصریح کرد: با امکانات و تجهیزاتی که در اختیار داشتیم کار ترمیم سیل بند رفیع را آغاز کردیم که تا کنون ۸۰ درصد کار انجام شد.

وی اضافه کرد: با کمک مردم منطقه در حال اجرای مراحل پایانی ترمیم سیل بند رفیع هستیم تا هر چه سریعتر ۲۰ درصد باقی مانده نیز انجام شود.

موسوی از بسیج امکانات سپاه خوزستان برای رفع مشکلات مردم رفیع خبر داد و عنوان کرد: امکانات مورد نیاز از استان به رفیع ارسال شد تا سریعتر کار انجام شود.

گسیل آب موجود به دشت ها و تالاب های اطراف

وی درباره دیگر کارهای انجام شده توسط سپاه و بسیج در رفیع گفت: یکی دیگر از اقدامات انحراف و گسیل آب موجود به دشت ها و تالاب های اطراف بود که آن هم در حال انجام است.

جانشین سپاه ناحیه هویزه درباره وضعیت کنونی شهر رفیع نیز بیان کرد: آب از یک قسمت وارد شهر شده و خیابان ها را فرا گرفته ولی هنوز وارد خانه ها نشده است.

وی درباره وضعیت شهر رفیع نیز هشدار داد و تاکید کرد: اگر شکاف سیل بند رفیع تا امشب ترمیم نشود آب وارد خانه های شهروندان می شود و کم کم شهر را فرا می گیرد.

موسوی اظهار کرد: دبی آب رودخانه نیسان خیلی زیاد است که این مسئله کار را با مشکل مواجه کرد.

جانشین سپاه ناحیه هویزه با بیان اینکه تعداد کمی از مردم شهر را ترک کردند، خاطرنشان کرد: اهالی راضی نمی شوند از شهر خارج شوند زیرا تمام زندگی شان اینجا است و دام و احشام دارند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 75623

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
علی صباحی مقدم
۰ مخالف          ۰ موافق
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۴:۳۰

بهترین راه اوردن سنگ لاشه برا ترمیم سیل بند.....بدون سنگ لاشه کار خیلی سخته وحتمال کنترل خیلی خیلی کمه

اشتراک گذاری مطالب