یادداشت/

آقای روحانی! مگر آموزش و پرورش بنگاه اقتصادی است؟!

آقای روحانی! مگر آموزش و پرورش بنگاه اقتصادی است که شما با لحنی منت بار سرمایه‌گذاری در آن را به ضرر بودجه که صرفاً جنبه اقتصادی و مالی دارد، می دانید؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛  طرح خرید خدمت، خصوصی سازی آموزش و پرورش، عدم اجرای طرح رتبه بندی معلمان، و اینک استخدام پیمانی دانشجو معلمان جدیدالورود دانشگاه فرهنگیان و... اینها گوشه ای از خدمات دولت محترم تدبیر و امید به آموزش و پرورش است.

دیگر فرهنگیان کشور عادت کرده اند که مثلاً هر ماه یا چند هفته یکبار خبری یا طرحی تعجب آور و ناخوشایند از تغییر شرایطشان یا طرحی جدید در آموزش وپرورش بشنوند.

هر چه بیشتر میگذرد احساسم بر این بیشتر میشود که واقعا دولت محترم  تدبیر وامید کمر همت بسته است تا فاتحه دانشگاه سربار (به نظر آنها) فرهنگیان را بخواند. سوالی که ذهن بنده را مشغول کرده این است که سند تحول آموزش و پرورش در این دولت به چه کار می آید؟

البته فکر کنم جواب دولت این باشد که در همه کشور ها یک سند بالا دستی در زمینه آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت آن کشور وجود دارد، خب ما هم داریم البته آن هم با چه اسم با مسمایی «سند تحول بنیادین آموزش و پرورش»

اگر این سند را کنار طرح های ارائه شده توسط دولت مثلاً همین طرح خرید خدمت آموزشی بگذاریم، در می یابیم نه تنها در بسیاری از موارد مطابقت ندارد بلکه مغایرت های زیادی هم وجود دارد.

برای مثال در نمونه های زیر مغایرت طرح خرید خدمت آموزشی  با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش  مشهود است:

مغایرت با راهکار 2-8 یعنی ایجاد سازوکار لازم برای تقویت جایگاه و منزلت معلمان ، مغایرت با راهکار 2-10 یعنی استقرار نظام سنجش صلاحیت های عمومی، تخصصی و حرفه ای معلمان و یا  مغایرت با تمام راهکار های بند 12 که بر افزایش خدمات و تامین رفاه درخور فرهنگیان  تاکید دارد.

آقای روحانی! همانطور که آگاهید حال آموزش و پرورش پریشان است.

 آقای روحانی! مگر آموزش و پرورش بنگاه اقتصادی است که شما با لحنی منت بار سرمایه‌گذاری در آن را به ضرر بودجه که صرفاً جنبه اقتصادی و مالی دارد، می دانید؟

آقای روحانی! لطفاً اگر در مقام درمانگر هستید، سعی کنید مانند بیشتر طرح هایی که در دولت شما به ضرر آموزش و پرورش و فرهنگیان کشور تمام شد و نمک روی زخمشان پاشید، عمل نکنید. آقای روحانی  برای چندمین بار؛ بی توجهی به فرهنگیان کشور یعنی بی توجهی به فرزندان این سرزمین و در نتیجه عقب ماندن  کشور از مسیر توسعه...

 

علی خیراندیش

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان یزد

زمان انتشار: سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰:۲۰

شناسه خبر: 75624

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب