مدیرکل فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران:

پارک فضا پایه بخش کشاورزی در مازندران ایجاد می‌شود

مدیرکل فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران گفت: پارک فضا پایه حوزه کشاورزی و منابع طبیعی در مازندران ایجاد می‌شود.

 

یدالله طهماسبی در گفت و گو با خبرنگار علم و فناوری استان مازندران اظهار کرد: پارک فضا پایه حوزه کشاورزی و منابع طبیعی در مازندران طی چهار ماهه آینده در استان مازندران به افتتاح می‌شود.

وی با اعلام اینکه استفاده از داده‌های فضا پایه تحولی بنیادین در حوزه‌های مختلف استان و افزایش راندمان و کارایی در استان را به همراه دارد، گفت: تحلیل تصاویر سطح زمین، پایش سطح زیر کشت، پیشنهاد الگویکشت و مدیریت مزارع با اجرای این طرح قابل انجام است.

مدیرکل فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران یادآور شد: با اجرای این طرح زمینه بهره‌برداری درست از منابع طبیعی انجام شده  و باعث افزایش کیفیت محصولات، رشد و چشمگیری میزان سطح کشت، صرفه جویی در مصرف آب و جلوگیری از اتلاف منابع و به تبع آن رونق کسب و کار و ارتقا کیفیت زندگی کشاورزان را در پی دارد.

وی ادامه داد: توسعه برنامه فضایی عاملی برای ارتقاء شاخص‌های در حوزه‌های گوناگون از جمله محیط زیست، منابع طبیعی عنوان کرد و افزود: برای اجرای این طرح مستلزم آشنایی  بیشتر مدیریت کشور با این صنعت هستیم.

 مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران خاطر نشان کرد: ۴۰۰ متر زمین برای اجرای این طرح پیش بینی شده است که زمین برای اجرای این پروژه تدارک دیده شده است.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳:۲۴

شناسه خبر: 75750

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب