مدیرکل بهزیستی استان مازندران:

سامانه تصمیم ویژه متقاضیان طلاق در کشور راه‌اندازی شد/ خدمات اورژانس اجتماعی در دورترین نقاط روستایی مازندران

مدیرکل بهزیستی استان مازندران از راه اندازی سامانه تصمیم ویژه متقاضیان طلاق برای ارائه مشاوره پیش از طلاق در استان مازندران خبر داده است.

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، سید سعید آرام ییش از ظهر امروز در جمع خبرنگارن مازندران، اظهار کرد: رشد 65 درصدی در ایجاد مراکز سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه بهزیستی داشتیم.

وی با اعلام اینکه در حوزه اجتماعی در طی این مدت تعداد اورژانس‌های اجتماعی از 12 مرکز به 18 مرکز افزایش یافته است  شهرهای بالای 18 هزار نفر داری اورژانس اجتماعی هستند.

مدیرکل بهزیستی استان مازندران ادامه داد: شبانه روزی کردن خدمات اورژانس اجتماعی یکی دیگر  از دستاوردهای نظام است و شرایط برای حضور اورژانس اجتماعی در دور ترین نقاط روستایی استان فراهم است.

وی خاطر نشان کرد: در طی این مدت مردم به خدمات سازمان بهزیستی اورژانس اجتماعی میزان تماس‌ها با این خط بوده است، در سال 92 بیش از هشت هزار و 300 تماس داشتیم و این رقم در سال 96 به بیش از 27 هزار تماس رسیده است و در حال حاضر آمار 9 ماهه ما به عدد 37 هزار رسیده است.

آرام ادامه داد: یکی از مهمترین عواملی که باعث شده این اعتماد شکل بگیرد گزارش‌های بود خبرنگاران انعکاس دادند.

وی با اعلام اینکه در سال 93 حدود هفت هزار پرونده در مراکز اورژانس اجتماعی رسیدگی شده است، گفت: در سال 96 به حدود 11 هزار پرونده رسیده است.

مدیرکل بهزیستی مازندران از راه‌اندازی سامانه تصمیم در حوزه طلاق خبر داد و گفت: این افراد پس از ثبت نام به مراکز اورژانس اجتماعی معرفی شده و این افراد از خدمات مشاوره‌ای برخودار می‌شوند.

وی از برنامه‌ریزی برای حمایت از زنان خانوار با اجرای طرح گروه‌های خودیار خبر داد و گفت: این طرح در 200 روستا تشکیل گروه‌های خودیار را شروع کردیم و توانستیم با موفقیت تا پایان سال 96 این گروه‌ها را تشکیل دهیم و در سال 97 این برنامه در دستور کار قرار دارد و این گروه‌ها بیش از 4 هزار عضو دارند.

آرام خاطر نشان کرد: برای افراد حاضر در این گروه زمینه‌ مشارکت‌های اجتماعی در حوزه‌های مختلف فراهم می‌شود و برنامه ریزی برای ایجاد گروه‌های 400 هزار نفری در دستور کار است.

وی ادامه داد: افراد آموزش دیده در حوزه توانمندی اجتماعی آموزش‌های لازم را به افراد ثبت نام شده در گروه داده و صندوق مالی توسط گروه ایجاد شده و تسهیلاتی هم برای این افراد در نظر گرفته شده است.

مدیرکل بهزیستی مازندران از برنامه ریزی برای تامین غذای گرم برای کودکان در معرض سوء تغذیه خبر داد و گفت: برای پیشگیری سوء تغذیه در همه روستاهای مهدهای استان و مهدهای حاشیه یک وعده غذا گرم توزیع می‌شود و بیش از 10 هزار کودک ما از این خدمات برخودار می‌شوند و حتی در برخی از مدارس حاشیه‌ای این غذاها توزیع می‌شود.

وی یادآور شد:  خدمات حمایتی بیش از 180 کودک بی سرپرست و بد سرپرست در سطح استان در دستور کار است و  ماهیانه یارانه‌ای معادل 450 هزار تومان برای 330 کودک در خانواده‌ها به عنوان خانواده جایگزین پرداخت می‌شود.

آرام با اعلام اینکه 145 کودک به کسانی که درخواست فرزندخواندگی داشتند واگذار کردیم، گفت: در سال 97 تاکنون 38 کودک واگذار شده است.

انتهای پیام/

 

 

زمان انتشار: سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 75791

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب