وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سمنان؛

راه اندازی نسل پنجم تلفن همراه در کشور/آخرین وضعیت طرح سلامت الکترونیک

برنامه گسترش و توسعه ی زیرساخت های اینترنت خانگی با هدف ایجاد شهرهای هوشمند در کشور در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان سمنان؛وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز در حاشیه افتتاح همزمان طرح های اقتصادی و عمرانی شهرستان سمنان در سالن همایش های اداره کل امور مالیاتی این استان، در جمع اصحاب رسانه و مطبوعات استان اظهارداشت: طی سالیان گذشته در اجرای طرح های اینترنت خانگی و تلفن ثابت همراه در کشور دستاورد قابل توجهی نداشتیم، اما برنامه ریزی های خوبی برای توسعه آن از دهه فجر امسال در حال انجام خواهد بود.

آذری جهـــرمی افزود: اجرای طرح افزایش سرعت اینترنت خانگی در شهر دزفول به صورت پایلوت انجام شد و سرعت اینترنت در بخش خانگی به چهار برابر در این شهرستان افزایش یافته است.

اجرای طرح شهر هوشمند از زبان وزیر ارتباطات

وی تصریح کرد: اجرای طرح شهر هوشمند در کشور نیازمند زیرساخت مناسب بوده و بخش قابل توجهی از فناوری این برنامه می بایست در کشور آماده و ساخته شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه طرح شهرهای هوشمند و اجرای آن در کشور مختص به اینترنت خانگی نیست گفت: باید تمامی زیرساخت های این طرح مانند خودرو هوشمند یا جاده هوشمند هم در به خوبی قابل اجرا شود.

وی خاطرنشان ساخت: راه اندازی نسل پنجم تلفن همراه در کشور به صورت آزمایشی در حال اجرا است و مراحل رفع نواقص زیرساختی در این بخش در مرحله آزمایشی قرار دارد.

مقام ارشد وزارت ارتباطات بیان داشت: ایجاد اشتغال مبتنی بر فضای مجازی در کشور نیازمند برنامه ریزی و کار اصولی است و با این راهبرد می توان در حفظ و افزایش اشتغال زایی های انجام شده در این حوزه اقدام کرد و به نتیجه رسید.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود بیان کرد:با آغاز سال ۹۷ تعداد تبادلات مرکز ملی تبادل اطلاعات («ان.آی.ایکس.» ملی دولت الکترونیک) از ماهانه 2 میلیون (تبادل) به حدود 96 میلیون رسیده ورشد 48 برابری  داشته است و تعداد دستگاه‌های متصل نیز رشد قابل‌توجهی داشت.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه با دستور رئیس‌جمهور محورهای ویژه‌ای در حوزه دولت الکترونیک و برای فعال‌سازی آن آغازشده است عنوان کرد: در این زمینه 23 پروژه مصوب در دولت برنامه‌ریزی‌شده است که باید تا سال 99 این پروژه‌ها به اتمام رسد.

طرح سلامت الکترونیک

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین این پروژه‌ها مربوط به سلامت است افزود:در این زمینه و در هفته‌های گذشته بازدیدهای اولیه از اقدامات سلامت الکترونیک در بابلسر انجام شده و پیشرفت‌هایی که به‌عنوان پایلوت در این زمینه صورت گرفت نیز قابل توجه بود.

آذری جهرمی با اشاره به رأی اعتماد مجلس به وزیر بهداشت گفت: بر این اساس نیز همراه با وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی هفته آینده به کرمان می‌رویم تا اتفاقاتی که در این استان نیز افتاده است را مرور کنیم و پس‌ازآن نیز به‌سرعت اقدام اجرایی برای اجرای کامل سلامت الکترونیک در 4 استان کشور آغاز شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به آخرین اقدامات دولت درزمینهٔ اینترنت کودک تصریح کرد: این طرح در سه لایه در حال پیگیری است.

وی اضافه کـــــرد: این پروژه هم در لایه زیرساخت دسترسی است که اپراتورهای مخصوص کوچک داریم و هم در لایه خدمات است که در این زمینه نیز اپلیکیشن‌ها توسعه خدمات داده‌اند و همچنین در لایه محتواست که کودک آنلاین در این زمینه راه‌اندازی شده است.

وی تصریح کرد: امروز از 13 میلیون مخاطب کودک و نوجوان در کشور تاکنون 1.5 میلیون نفر به اینترنت کودک پیوسته‌اند و ما به جدیت پیگیری می‌کنیم که این ظرفیت پیش برود.

همزمان با ششمین روز از گرامیداشت دهه مبارک فجر 98 طرح عمرانی و اقتصادی شهرستان سمنان با 540 میلیارد ریال اعتبار و هشت طرح زیرساختی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با 304 میلیارد و 165 میلیون ریال اعتبار در استان سمنان با حضور آذری جهرمی افتتاح شد.

آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور شرکت در نشست شورای اداری و افتتاح همزمان طرح های حوزه فناوری اطلاعات، حضور در همایش نخبگان استان، افتتاح گام دوم دانشکده عمران سمنان و بازدید از نمایشگاه توانمندی های استان به سمنان سفر کرده است.

انتهــای متن/

علی صبوری

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۵:۳۷

شناسه خبر: 75876

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب