برای اولین بار؛

هشدار شدیدتر FDA برای سرطان نادر با ایمپلنت سینه

اداره غذا و داروی ایالات متحده در اواخر روز چهارشنبه نامه هشدار دهنده ای خطاب به پزشکان، پرستاران و دیگر متخصصین سلامت در رابطه با نوعی از لنفوم در بیماران ایمپلنت پستان ارسال کرد، در این نامه برای تأیید یا رد بیماری در موارد مشکوک بر آزمایش تاکید شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، به نقل از مدیکال پرس، اداره غذا و داروی ایالات متحده در اواخر روز چهارشنبه نامه هشدار دهنده ای خطاب به پزشکان، پرستاران و دیگر متخصصین سلامت در رابطه با  نوعی از لنفوم در بیماران ایمپلنت پستان ارسال کرد، در این نامه برای تأیید یا رد بیماری در موارد مشکوک بر آزمایش تاکید شده است.

مقامات بهداشت ایالات متحده می گویند که پزشکان پس از دریافت گزارش های بیشتر از این بیماری باید به دنبال سرطان نادر مرتبط با ایمپلنت پستان باشند.

در موارد مشکوک، FDA توصیه آزمایش آزمایشگاهی برای تأیید یا رد بیماری می کند. این اولین بار است که تنظیم کننده چنین اخطاری برای پزشکان غیر از جراحان پلاستیک صادر کرده است.

این بیماری سرطان سینه نیست، اما معمولا در بافت اسکار و در اطراف ایمپلنت شکل می گیرد. اولین نشانه های بیماری معمولا توده، تورم و درد در اطراف سینه است.

تنظیم کننده ها گفته اند آنها 450 مورد احتمالی از سرطان را از سال 2010تا به حال شناسایی کرده اند

این تعداد کمی با توجه به 400 هزار  نفر از زنان ایالات متحده است، که هر ساله ایمپلنت دریافت می کنند.

https://medicalxpress.com/news/2019-02-fda-doctors-rare-cancer-breast.html

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 75910

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب