کمیته برگزاری بازی های المپیک و پارا المپیک ۲۰۲۰ توکیو اعلام کرد؛

جوایز المپیک ۲۰۲۰ توکیو از زباله های الکترونیکی ساخته خواهد شد

کمیته برگزاری بازی های المپیک و پارا المپیک ۲۰۲۰ توکیو اعلام کرده است که جوایز المپیک ۲۰۲۰ توکیو از زباله های الکترونیکی ساخته خواهد شد.

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، به نقل از نیو اطلس، کمیته برگزاری بازی های المپیک و پارا المپیک 2020 توکیو اعلام کرده است که جوایز المپیک 2020 توکیو از زباله های الکترونیکی ساخته خواهد شد.

همانطور که ما اسناد قدیمی را با آخرین تکنولوژی جدید و براق و بی نظیر جایگزین می کنیم، می تواند یک مشکل بزرگ زباله ای باشد. زباله های الکترونیکی می تواند بسیار ارزشمند باشد، و تعدادی از پروژه هایی با هدف بازگرداندن فلزات گرانبها از زباله های الکترونیکی وجود دارد. در حال حاضر به نظر می رسد که به برندگان المپیک در سال 2020، مدال هایی را که از تلفن ها و دوربین های خراب ساخته شده است، اعطا می شود.

کمیته برگزاری بازی های المپیک و پارا المپیک 2020 توکیو از آوریل 2017 برای جمع آوری و بازیافت فلزات گرانبها به مدالها، از گوشی های قدیمی، دوربین ها و ابزارهای دیگر مشغول به کار است و اعلام شده است که هدف این پروژه برآوردن مجموعه و استفاده مجدد تا مارس 2019 است.

مراکز جمع آوری در 1594 شهرداری، جایی که اطراف آن قرار داشت، راه اندازی شد از ماه نوامبر سال گذشته47.488 تن وسایل کوچک مکانیکی دور ریخته  در این مکانها تخلیه شد.

در همان زمان، بیش از پنج میلیون گوشی هوشمند در 2400 فروشگاه NTT Docomo در سراسر ژاپن جمع آوری شد. در نتیجه، میزان هدف مورد نیاز برای مدال برنز المپیک در ماه ژوئن گذشته حاصل شد و از اکتبر 93.7 درصد نیاز طلا و 85.4 درصد نقره از وسایل اهدا شده جمع آوری شد.

طراحی مدال المپیک 2020 توکیو در اواسط سال 2019 به نمایش درمی آید.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://newatlas.com/tokyo-2020-olympic-medals-electronic-waste/58399/

زمان انتشار: دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 75936

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب