وزیر اقتصاد در جمع مردم ساری مطرح کرد

رتبه برتر علمی کشور در منطقه/اختصاص یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال با دستور رهبر معظم انقلاب/ برنامه ریزی برای آزاد سازی ۲۱ میلیون تن کیلو از گمرکات کشور

وزیر اقتصاد در جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی در ساری گفت: دست برتر جمهوری اسلامی ایران در سلول‌های بنیادی،انرژی‌هسته‌ای، توان موشکی، صنعت هوا و فضا، تولید علم و رشد مقالات علمی به خوبی قابل لمس است

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، فرهاد دژپسند در جمع مردم مرکز استان مازندران در ساری با اعلام اینکه مردم ما با تمام وجود در کنار نظام انقلاب اسلامی ایران هستند و هرگز در راه پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی عقب نشینی نکردند.

وی با اعلام اینکه مردم ایران اسلامی با سختی‌ و مشقات کنار نظام اسلامی ایران ایستادگی کردند، گفت: با دست خالی انقلاب کردیم، با وحدت و همدلی و هدایت‌های ولایت فقیه در دوران دفاع مقدس به پیروزی رسیدم و با وحدت و همدلی هم باید روزهای سخت اقتصادی را به پیش ببریم ولی هرگز تسلیم دشمن نمی‌شویم، حضور مردم این موضوع را به اثبات رسانده است.

وزیر اقتصاد با اعلام اینکه مردم با ایمان و اراده در حال حاضر قدرت نظام برتر را در منطقه دارند، گفت: هدف ما از دست‌یابی به این جایگاه از نگاه تدافع و پیشگیرانه است، ایران‌ها جنگ طلب نبوده و نیستند اما باید برای حفظ کیان اسلامی به روزترین سلاح‌های جهان را داشته باشیم و این قدرت در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد.

وی با اعلام اینکه امروز ایران اسلامی به قدرت و توان رسیده است که در منطقه بسیار اثر گذار باشد، گفت: هر اقدامی در منطقه بدون هماهنگی با نظام اسلامی ایران منجر به شکست می‌شود.

وی اضافه کرد: شکست دشمنان اسلامی در عراق و سوریه مبین نقش اثر گذار جمهوری اسلامی ایران در جهان است، امروز ایران اسلامی برای مناسبت‌های بین المللی خودش تصمیم می‌گیرد و بر اساس مصالح خویش پاسخ مثبت و یا منفی به تصمیمات فرامنطقه‌ای می‌دهد.

 

دژپسند یادآور شد: امروز سالگرد انقلابی است که چهل سال قبل به پیروزی رسیده است و امروز روز کمال جمهوری اسلامی ایران است و امروز نظام اسلامی به موضعی رسیده که دنیا بداند که اگر جمهوری اسلامی اگر قرار باشد جواب منفی و مثبت بدهد خودش تصمیم گیرنده است.

وزیر اقتصاد با اشاره به دست برتر جمهوری اسلامی ایران در سلول‌های بنیادی،انرژی‌هسته‌ای، توان موشکی، صنعت هوا و فضا، تولید علم و رشد مقالات علمی، گفت: اراده ما می‌توانیم توسط امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی به مردم منتقل شده و امروز به جایگاه رفیع در نظام اسلامی ایران رسیده‌ایم.

دژپسند یادآور شد: ایران اسلامی امروز به قدرتی تبدیل شده است که به هیچ کشوری حق تسلط نمی‌دهد.

 

وزیر اقتصاد یادآور شد:دشمن از همه ظرفیت‌های قومی و منطقه استفاده  کرده است که نظام را به زانو درآورد، حمله آنها در طبس به شکست منتهی شده است.

دژپسند با اعلام اینکه در جنگ تحمیلی بیش از 100 میلیارد دلار خسارت به کشور ما وارد شده است، افزود: تبعات اقتصادی جنگ واقعا بسیار سنگین بوده است، بخش اعظمی از توان کشور برای بازسازی و بهسازی جنگ تحمیلی هزینه شده، برخی‌ها اعلام می‌کنند که کشورهای ژاپن و آلمان هم این شرایط را داشتند، اما نکته اینجاست که آیا این کشورها پس از جنگ تحرمی و تهدید را داشتند؟

وی با اعلام اینکه با وجود مشکلات اقتصادی جشنواره طرح‌های عمرانی را در کشور برپا کردیم، افزود:در برخی از دورها در کشور تورم تا یک رقم هم پیش رفته است،تورم یک رقمی را در دوران دفاع مقدس تجربه کردیم، در دروهای جنگ رشد اقتصادی دو رقمی داشتیم به جهانیان اعلام می‌کنیم که این ملت هر وقت فرصت پیدا کند همه توان خویش را برای بهبود اقتصادی بسیج می‌کند.

 وزیر اقتصاد با اشاره به بدعهدی‌های آمریکا پس از روی کار آمدن ترامپ خاطر نشان کرد: ترامپ نه تنها نسبت به کشور ما بلکه نسبت به سایر تعهدات بین المللی روسای جمهوری قبلی پایبند نبوده است، حتی کودک کشی را سرلوحه کار خویش قرار داد.

وی با اعلام اینکه ترامپ طرح به زانو درآودن نظام اسلامی ایران را  با تحریم‌های پولی و مالی در دستور کار خویش قرار داده است، افزود: در کشور ما با وجود سختی‌ها با دستور رهبر انقلاب اسلامی یک و نیم میلیارد دلار در سال گذشته و امسال برای طرح اشتغال زائی اختصاص پیدا کرد.

دژپسند ادامه داد: اگر آمریکا منابع مالی را به کشور مسدود کند ما باید با اتکا به توان داخلی با دشمن مقابله کنیم.

وی با اشاره به طرح‌های اقتصادی دولت در جلوگیری از رشد تورم، گفت: میزان تورم ماهانه در آبان ماه زشد نزولی داشت، البته تورم کاهش پیدا نکرده است، اما برنامه ریزی برای افزایش سرمایه گذاری در دستور کار است.

وزیر اقتصاد در ادامه خاطر نشان کرد: برخی کاسب نماها به دنبال ایجاد چالش اقتصادی در کشور هستند، دولت چهارشنبه به گمرک ماموریت داده که با ارز دولتی گوشت را وارد کند اما برخی‌ها به دنبال احتکار این گوشت‌ها هستند.

وی از برنامه ریزی دولت برای آزاد ساری بیش از 21 میلیون  کیلو گوشت از گمرکات کشور ،گفت: برخی‌ها به جای ایثار و از خود گذشتگی به دنبال سوء استفاده هستند تا از این موقعیت سخت اقتصادی برخی خودشان کیسه‌ای بدوزند،

وزیر اقتصاد در پایان گفت: دشمن با ایجاد تحریم‌ و تهدید نمی‌تواند بر کشور ما حاکم شود، حضور مردم هم خواب‌های آشفته دشمنان انقلاب اسلامی ایران را نقش بر آب می‌کند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۰:۰۰

شناسه خبر: 75996

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب