حضور پررنگ زنان در عرصه های مختلف انقلاب بی بدیل است

ملیحه یغمائی مدیر کل امور بانوان استاتداری خراسان شمالی گفت: جایگاه زنان پس از انقلاب در حوزه های مختلف پیشرفت چشمگیری داشته است.

مدیر کل امور بانوان و خانواده در  استانداری خراسان شمالی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر این که با توجه به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، مولفه‌ها و ضرورت‌های حفظ و دوام انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن را چه چیزهایی می‌دانید اظهار کرد: ما انقلاب کردیم چون قایل به ارزشهایی بودیم که به آنها احترام گذاشته نمی شد،از میهنمان دفاع کردیم و حتی خانواده هایمان خون جوانان خود را برای حراست از آن اهدا کردند.


یغمائی افزود: در هر برهه ای مسوولیتی داشتیم. روزی کمک به شکل گیری انقلاب، روزی پشتیبانی از جنگ، روزی ورود به عرصه های علمی و آموختن دانش های روز دنیا و امروز باید با کار و تلاش کنار آرمانها بایستیم. 

 

وی با بیان این که امروز مهمترین وظیفه ی ما کار و تلاش صادقانه برای پیشبرد اهداف نظام است افزود: دنیا امروز اقتصاد ما را نشانه رفته و ما با یک اولویت بندی درست و کمک به رفع بحرانها از ارزشهایمان باز هم دفاع کنیم.

 

ملیحه یغمائی با بیان این که  امید به زندگی زنان 54 بوده و امروز 78 است افزود: سه هزار و 500 پزشک زن داشتیم الان 60 هزار پزشک زن و 30 هزار پزشک،متخصص داریم.

 

وی گفت:  داستان نویس زن کمتر از 10 نفر بودند و امروز 4 هزار نویسنده داستانی داریم.

وی تصریح کرد: حدود 1درصد اساتید دانشگاه زن بودند و امروز ۲۴ درصد اساتید دانشگاه زنان هستند.

 

وی با بیان اینکه دانش‌آموختگان زن ۶ درصد بودند گفت: امروز حدود نیمی از ورودی به دانشگاه ها را دختران ما تشکیل می دهند.

 

یغمائی با بیان اینکه جایگاه زنان پس از انقلاب در حوزه های مختلف پیشرفت چشمگیری داشته است افزود: استان خراسان شمالی حدود 86 درصد بانوان باسوادند.

وی اظهار کرد: زنان توانمند ما در عرصه های ورزشی به خوبی در  40 ورزشی می درخشند.

 

یغمائی با بیان این که حضور زنان در عرصه های مدیریتی در حال رشد است افزود: از هر ۱۰۰۰۰ زن ۳۰۰ نفر در وضع حمل فوت می‌شد که الان به ۱۹ رسیده است.

 

به گفته یغمائی کارگردانان بانو در عرصه ی سینما و تلویزیون خوش می درخشند.

یغمائی ادامه داد: تعداد قابل توجهی از وکلای ما را زنان تشکیل می دهند و حتی شاهد حضور قضات بانو هستیم.


مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گفت:  بانوان در عرصه ای نظامی و انتظامی نسبت به قبل از انقلاب حضور پررنگ تری دارند. این ها همه اتفاقات خوبی است که نشان می دهد زنان عرصه امنی را برای پیشرفت و بروز استعدادهایشان تجربه کرده اند.

 

ملیحه یغمای خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی برای ما فرصت بود نه چالش و تهدید و ما با تمام توان برای ایجاد الگوی بانوی اسلامی ایرانی و معرفی آن به تمام جهانیان تلاش خواهیم کرد.

زمان انتشار: دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۵:۴۱

شناسه خبر: 76001

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب