مدیرکل اداره استاندادر آذربایجان غربی:

تدوین استاندارد‌های ملی از مهمترین دستاورد‌های انقلاب در حوزه استاندارد است

مدیرکل اداره استاندادر آذربایجان غربی گفت:تدوین استاندارد‌های ملی از مهمترین دستاورد‌های انقلاب در حوزه استاندارد است.

منصور جلایر، مدیرکل اداره استاندادر آذربایجان غربی  در جمع خبرنگاران گفت:مسیر حرکت، توسعه، رفاه، ایمنی و سلامت جامعه با استاندارد مرتبط است

وی ادامه داد:اداره استاندارد در سال ۱۳۰۴ در قالب اوزان عمومی مقیاس، ایجاد شده است و تا کنون مثل سایر دستگاه‌های اجرایی با تحولات شگرف مواجه شده است.
 
وی با اشاره به اینکه تدوین استاندارد‌های ملی از مهمترین دستاورد‌های انقلاب در حوزه استاندارد است،  ادامه داد:۲۲۲۰ استاندارد ملی در اوایل انقلاب داشتیم، ولی اکنون ۳۲۸۰۰ استاندارد ملی تدوین شده است و در استان ۱۵۰ استاندارد ملی تدوین شده است.
۱۱۷۲ فرآورده استان دارای استاندارد اجباری است که از نظر استاندارد، ان‌ها را کنترل می‌کنیم
 
جلایر بیان کرد:قبل از انقلاب،۳۰۰ پروانه در کشور صادر شده بود که هم اکنون این میزان به ۲۸۱۷۷ پروانه در کشور رسیده که از این تعداد، ۱۱۶۲ فقره پروانه در استان صادر شده است
 
 مدیرکل اداره استاندادر آذربایجان غربی تصریح کرد:در بحث کنترل کیفی، قبل از انقلاب عملکردی نداشتیم که هم اکنون ۲۲۴۰۰ نفر در بخش کنترل کیفی کشور فعالیت دارد که از این تعداد، ۶۳۴ نفر در استان مسئول کنترل کیفی است.
 
وی گفت:در بحث برون سپاری، قبل از انقلاب آزمایشگاه بخش خصوصی نداشتیم، ولی هم اکنون ۳۳۰۲ آزمایشگاه تخصصی در کشور ایجاد شده که از این تعداد، ۹۷ آزمایشگاه تخصصی در استان فعالیت دارد.
 
وی اظهار داشت :۲۲۹۳۱ واحد تولیدی کشور تحت پوشش استاندارد اجباری و تشویقی هستند که از این تعداد، ۱۳۲۲ واحد در استان را زیر پوشش داریم.

زمان انتشار: سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۷:۴۲

شناسه خبر: 76017

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب