فاجعه زیست محیطی در روسیه ؛

برف، سیبری را سیاه پوش کرد!

ساکنان ناحیه زغال سنگ سیبری روسیه فیلم‌هایی را به صورت آنلاین نشان می‌دهند که گویای بارش برف سیاه و سفید ترسناک در خیابان‌های مختلف این شهر است.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری استان بوشهر، ساکنان ناحیه زغال سنگ سیبری روسیه فیلم‌هایی را به صورت آنلاین نشان می‌دهند که گویای بارش برف سیاه و سفید ترسناک در خیابان‌های مختلف این شهر است.

 

این در منطقه کمروف از جنوب غربی سیبری در حوزه کوزنتسک، مرکز زغال سنگ کشور کشف شده است، حوزه کوزنتسک گرد و غبار سیاه و سفید بروی اتومبیل‌ها را پوشانده است و این اولین بار نیست که این اتفاق در این منطقه می‌افتد و مردم از وضع موجود ناراضی و نگران سلامتی خود و فرزاندشان هستند.

 

کارشناسان از فاجعه زیست محیطی خطرناکی خبر می‌دهند که به نظرمی‌رسد برف سیاه بر اثر یک سوء عملکرد در یکی از سامانه‌های تصفیه هوا پالایشگاه زغال سنگ ایجاد شده است.

 گزارشات بدست آمده حاکی از این است که کارخانه زغال سنگ به اندازه کافی گازها را فیلتر نکرده و پیامدهای فاجعه باری برای سلامتی مردم به همراه دارد که بیماری سرطان، فلج مغزی کودکان و سل در منطقه کوزبس بالاتر از میانگین ملی است.

ولادیمیر اسلیجاک، عضو گروه زیست محیطی Ecodefense، گفت: در طول سال مقدار زیادی از زغال سنگ در هوا وجود دارد اما زمانی که برف می‌بارد مردم به راحتی می‌توانند میزان آلودگی هوا را ببینند این در حالی است که طول سال این اتفاق قابل مشاهده برای عموم نیست.

با وجود تنش‌های سیاسی بین مسکو و لندن، روسیه تامین کننده پیشرو در واردات زغال سنگ بریتانیا است. معادن روسیه تقریبا نیمی از 8.5 میلیون تن زغال سنگ را به انگلستان در سال 2017 عرضه می‌کنند و تا 90درصد آن از منطقه کوزبس است. زغال سنگ در بریتانیا برای طیف وسیعی از اهداف، از جمله ساخت سیمان و فولاد و نیروگاه ها استفاده می‌شود که دولت انگلیس تا 2025 متعهد به حذف آن است.

برخی فعالان محیط زیست روسیه، از انگلیس خواستند  زغال سنگ روسیه را تحریم کنند آنها بر این عقیده‌اند که بهترین راه،  برای فشار دادن به آنها این است که خرید زغال سنگ تا زمانی که شرایط را بهبود نبخشیده‌اند متوقف کنند.

به نقل از سایت گاردین

انتهای پیام/حسینی مفرد

زمان انتشار: یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶:۵۷

شناسه خبر: 76127

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب