«کلاشنیکف» پهپاد انتحاری توسعه می‌دهد+فیلم

در سال‌های اخیر «کلاشنیکف» از دنیای سلاح‌های کوچک دستی پارا فراتر گذشته و فعالیت‌های خود را به سمت توسعه سیستم‌های نظامی و حتی وسایل نقلیه غیرنظامی گسترش داده است. این کمپانی در حال حاضر سلاح‌های کلاسیک AK-۱۵ و AK-۱۲ را تدارک می‌بیند. به علاوه برای نیروی زمینی ارتش روسیه اسنایپر «چوکاوین» را توسعه می‌دهد.

کلاشنیکف، پیمانکار دفاعی ارتش روسیه، یکی از مشهورترین طراحان اسلحه در تاریخ و تامین‌کننده اسلحه پیاده‌نظام برای نیروی زمینی روسیه در حال حاضر اقدام به فروش یک نوع سازه پهپادی می‌کند که می تواند محموله‌های کوچک منفجره را حمل کند، به سوی اهدافش شیرجه بزند و در نهایت خودش و هدف را منفجر و به قطعات کوچک تقسیم کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از وبسایت روسی کایل‌میزوکامی، پهپاد جدید شرکت کلاشنیکف KUB-BLA نام دارد. یکی از برجسته‌ترین قابلیت‌های این پهپاد این است که می‌تواند به نحو موثری از دام رادار سیستم‌های دفاعی-هوایی سنتی بگریزد.

توسعه پهپاد نقطه‌زن توسط کلاشنیکف

در سال‌های اخیر «کلاشنیکف» از دنیای سلاح‌های کوچک دستی پارا فراتر گذشته و فعالیت‌های خود را به سمت توسعه سیستم‌های نظامی و حتی وسایل نقلیه غیرنظامی گسترش داده است. این کمپانی در حال حاضر سلاح‌های کلاسیک AK-15 و AK-12 را تدارک می‌بیند. به علاوه برای نیروی زمینی ارتش روسیه اسنایپر «چوکاوین» را توسعه می‌دهد.

برای آشنایی بیشتر با این وسیله نقلیه می‌توانید ویدیوی زیر را تماشا کنید:

 

از جمله جدیدترین تکنولوژی‌های کمپانی کلاشنیکف باید به درون‌تانک (تانک مینیاتوری)  BAS-01G هورسایکل (وسیله‌ای پرنده در ارتفاع کم شبیه به موتورسیکلت) و حتی خودروهای الکتریکی اشاره کرد. کلاشنیکف پهپاد جدید خود را یک نمایشگاه سلاح‌های نظامی در شهر ابوظبی رونمایی کرد. این پهپاد حدود سه کیلوگرم وزن، تایم پرواز ۳۰ دقیقه‌ای و سرعت قابل توجه ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت دارد.

محموله‌ای که پهپاد کلاشنیکف قادر به جابه‌جایی آن است ظاهرا توان انفجاری بسیار بالایی دارند. آنطور که متخصصان این کمپانی اعلام کرده‌اند، پس از وارد کردن مختصات هدف در سیستم پهپاد، حمله آغاز می‌شود. در یک متد جایگزین، این پهپاد قادر است تا بر اساس تصویر آپلود شده توسط سیستم کنترل به سوی اهداف یورش ببرد.

اگر این موضوع صحت داشته باشد، بدان معناست که اپراتورها می‌توانند در میدان جنگ تصاویر مربوط به یک وسیله نقلیه تاثیرگذار مانند تانک را به سوی این پهپادها مخابره کنند. این نوع سیستم تشخیص هدف به طور فزاینده‌ای اکنون در سیستم‌های ضد تانک استفاده می‌شود.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۲:۰۲

شناسه خبر: 76339

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب