توسط شرکت اچ تی سی ؛

نزدیک شدن به دنیای واقعی/رونمایی از هدست جدید واقعیت مجازی

کمپانی اچ تی سی از هدست واقعیت مجازی خود رونمایی کرده است. با وجو این هدست هدست کنترل کامل دنیای مجازی را با حرکات دست امکان پذیر خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان سمنان؛این هدست Vive Focus Plus نام دارد و نمونه تکمیل شده یک هدست دیگر به نام Vive Focus محسوب می شود که اولین بار در سال ۲۰۱۷ رونمایی و عرضه شده بود.

آنچه در این سری از دستگاه های تولید شده حائز اهمیت است این است که سیستم کنترلی این هدست کاملا ارتقا یافته و از کندی و اشتباهات کمتری برخوردار است.کاربران با استفاده از این هدست می توانند از دست خود برای حرکت در دنیای مجازی و حرکت در شش جهت مختلف استفاده کند. این حرکات عبارتند از بالا، پایین، چپ و راست و عقب و جلو.

محصول تازه اچ تی سی، دارای یک تراک پد برای ردگیری حرکات دست، دو دکمه برای ردگیری وضعیت صورت و ماشه هایی برای بررسی میزان فشار وارده توسط دست است.

این فناوری جدید نه تنها برای اجرای بازی های مختلف قابل استفاده است، بلکه می تواند کاربردهای پزشکی نیز پیدا کند. به عنوان مثال، یک نرم افزار پزشکی به نام شبیه ساز جراحی که برای این هدست طراحی شده به پزشکان، پرستاران و دیگر متخصصان درمانی امکان می دهد تا آموزش های لازم برای جراحی را بدون ایجاد مشکل برای دیگران و آسیب زدن به بیماران واقعی فرا بگیرند.

هدست یادشده ۶۰۰ دلار قیمت خواهد داشت و انتظار می رود در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ روانه بازار شود. این هدست رقیبی جدی برای هولولنز ۲ مایکروسافت که به تازگی تولید شده، محسوب می شود.

انتــــهای متن/

زمان انتشار: سه شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۲:۰۹

شناسه خبر: 76359

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب