ارائه فعالیتهای علمی و آموزشی از سوی کمیته امداد / خبرگزاری علم و فناوری - ارائه فعالیتهای علمی و آموزشی از سوی کمیته امداد / اعطای تسهیلات ۵۷ میلیاردی جهت اشتغالزایی
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان :

ارائه فعالیتهای علمی و آموزشی از سوی کمیته امداد / اعطای تسهیلات ۵۷ میلیاردی جهت اشتغالزایی

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت : ۷۵۰۰ نفر در ۱۱ ماهه سال ۹۷ از تسهیلات اشتغال‌زایی، فعالیت‌های علمی- آموزشی و کاریابی این نهاد با اعتبار ۵۷ میلیارد تومان بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری  از استان گلستان ؛ اسکندر اسکندری در جمع خبرنگاران در آستانه ۱۴ اسفندماه سالروز تأسیس این نهاد گفت: در سال ۱۳۵۷ به‌فرمان معمار کبیر انقلاب امام خمینی (ره)، ۲۲ روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی پرچم امدادرسانی با تأسیس نهاد مقدس کمیته امداد برافراشته شد.

اسکندری اظهار کرد: کمیته امداد به شبکه گسترده‌ای با مبانی دینی و اعتقادی تبدیل‌شده که با حفظ کرامت و غیرت انسانی به خدمت‌رسانی به اقشار ضعیف و محرومان جامعه می‌پردازد.

وی افزود: توجه به نیازمندان در آموزه‌های دینی فراوان ذکرشده است و این فرهنگ نسل به نسل انتقال‌یافته که خوشبختانه در چله انقلاب فرهنگ مصاحبت و توجه به نیازمندان نهادینه‌شده است.

اسکندری در آستانه برگزاری جشن نیکوکاری گفت: در شرایط سخت امروز، کمیته امداد برای خدمت‌رسانی به نیازمندان بیش‌ازپیش نیازمند حضور و مشارکت گسترده آحاد مردم جامعه است.

وی بیان کرد: کمیته امداد استان گلستان دارای بیش از ۱۳۳ هزار نفر،۷۲ هزار خانوار مددجوی گلستانی است که از این تعداد ۴۱ هزار زن سرپرست خانوار و ۴۶ هزار سالمند بالای ۶۰ سال است.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با اشاره به اینکه ۲۵ هزار مددجوی گلستانی از خدمات درمانی این نهاد بهره‌مند‌می شوند یادآور شد: در ۱۱ ماهه امسال تاکنون این نهاد ۱۷۴۵ کمک‌هزینه جهیزیه به نوعروسان نیازمندان و ۵۷۳۵ وام قرض‌الحسنه پرداخت کرده است.

وی عنوان کرد: ۱۹۹۱ خدمت مسکن در ۱۱ ماهه سال جاری بااعتبار ۲۲ میلیارد تومان به مددجویان ارائه‌شده است که از این تعداد ۵۰۰ واحد مسکونی ساخته و خریداری‌شده است.

اسکندری با توجه به‌ضرورت یک سرپناه امن برای نیازمندان و محرومان جامعه افزود: علیرغم خدمات این نهاد همچنان مددجویان گلستانی نیازمند شش هزار واحد مسکن شهری و هشت هزار مسکن روستایی هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان بیان کرد: ۷۵۰۰ نفر در ۱۱ ماهه سال ۹۷ از تسهیلات اشتغال‌زایی، فعالیت‌های آموزشی و کاریابی این نهاد با اعتبار ۵۷ میلیارد تومان بهره‌مند شده‌اند.

به گفته وی، در سال جاری ۱۷ هزار و ۲۴۵ مددجو از برنامه‌های فرهنگی کمیته امداد استان گلستان بهره‌مند شده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد با قدردانی از همراهی نماینده ولی‌فقیه در استان و استاندار گفت: امدادگران گلستانی با نگاه جهادی، انقلابی و بسیجی تمام تلاش خود را برای رفع محرومیت و خدمت‌رسانی به مستضعفان جامعه به کار گرفته ولی در شرایط سخت اقتصادی امروز، در آستانه عید نوروز نیازمند حضور مردم در جشن نیکوکاری که ۱۵،۱۶ و ۱۷ اسفندماه برگزار می‌شود هستیم.

انتهای پیام /

زمان انتشار: شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰:۵۲

شناسه خبر: 76448

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب