عضو هیأت رئیسه شورای عالی استان‌ها؛

طرح انتقال آب دریایی خزر بزرگترین اشتباه دولت است/دولت از نجابت مردم سوء استفاده می‌کند

عضو هیأت رئیس شورای عالی استان‌های کشور گفت: دولت از نجابت مردم در طرح انتقال آب دریایی خزر سوء استفاده می‌کند، گفت: طرح انتقال آب بزرگترین اشتباه دولت است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، علی آقامیری صبح امروز در جمع خبرنگاران استان مازندران، اظهار کرد: طرح انتقال آب دریایی خزر اشتباه بزرگ دولت است.

وی با اعلام اینکه با اجرای این طرح مشکلات جدی زیست محیطی برای کشور ایجاد می‌شود، گفت: سه استان‌های شمالی کشور متعلق به کل کشور است، تصمیماتی که برای این استان‌ها اتخاذ می‌شود باید در سطح کلان باشد.

آقامیری اضافه کرد: در حال حاضر استان‌های شمالی با مشکل زباله مواجه هستند، جنگل‌های استان محل دپو زباله شده بحث طرح انتقال آب هم مطرح است.

وی با اعلام اینکه دولت به جای رفع مشکلات زباله و شیرابه‌های زباله و مهاجرت‌های غیر ضرور به دنبال ایجاد مشکل در این استان است، گفت: طرح انتقال آب یکی از مباحث چالش برانگیز دولت است و نباید این اقدام انجام شود.

عضو هیأت رئیسه شواری عالی استان‌ها با اعلام اینکه در جلسات این شورا مسائل کلان مربوط به شهرداری‌ها  و شورا مورد بحث قرار می‌گیرد، گفت: موضوعات در صحن اجلاس مطرح موافقین و مخالفین آراء خویش را در ارتباط با لایحه اعلام کرده و اگر بیشترین آرا را دریافت کرد مسیر بعدی خویش را طی می کند.

وی اضافه کرد: برخی از طرح‌ها و لوایح در مجلس مورد بحث قرار می‌گیرد و پایه اصلی در مجلس توسط شورای عالی استان‌ها مطرح می‌شود.

آقا میری خاطر نشان کرد: برخی از طرح‌ها و لوایح بدون دریافت نظرات مجلس مورد بحث قرار می‌گیرد.

وی با اعلام اینکه در مدت 15 ماه حدود 28 طرح مصوب و ابلاغ شده است، گفت: 34 موضوع مورد بحث قرار می‌گیرد.

 

زمان انتشار: سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۵:۰۰

شناسه خبر: 76469

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب