علم و فناوری گزارش می دهد؛

تعمیرات ساختمانی در کنار بیماران کلیوی بیمارستان امام رضا(ع) تبریز+فیلم

ظهر امروز در بخش کلیوی بیمارستان امام رضا(ع) تبریز، به دلیل انجام برخی تعمیرات ساختمانی، تمامی کسانی که در این بخش بستری بود را به سالن بیمارستان انتقال دادند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان آذربایجان شرقی، ظهر امروز در بخش کلیوی بیمارستان امام رضا(ع) تبریز، به دلیل انجام برخی تعمیرات ساختمانی، تمامی کسانی که در این بخش بستری بود را به سالن بیمارستان انتقال دادند.

این اقدام، علاوه بر این ایجاد آلودگی های صوتی برای بیماران بستری در این بخش، موجب آلودگی فضای بیمارستانی به لحاظ برش آهن و تخریب می شود که ممکن است برای بیماران مشکلات تنفسی و عفونی در پی داشته باشد.

 

چندی پیش، در یکی دیگر از بیمارستان های تبریز نیز به علت انجام تعمیرات ساختمانی، تلّی از خاک در وسط بیمارستان درست شده بود، که مورد اعتراض شدید بیماران این بیمارستان قرار گرفت.

 

برای بیماران پیوندی، باید ایزولاسیون معکوس صورت بگیرد

ایزولاسیون معکوس، برای محافظت از بیماران با سیستم ایمنی ضعیف در مقابل عفونت ها طراحی شده است که بیماران که بر بیماران پیوندی مانند پیوند کلیه، تاکید ویژه دارد.

 

در ایزولاسیون معکوس، قبل از ورود به اتاق بیمار و مراقبت مستقیم از بیمار دست ها باید با مایع صابون شسته و با یک محلول ضدعفونی کننده، ضدعفونی شود و تنها پرسنل مسئول مراقبت از این بیماران حق ورود به اتاق را داشته و محدودیت ملاقات در مورد این بیماران رعایت شود و پس از ترخیص بیمار، اتاق و کلیه وسایل آن تمیز و ضدعفونی شده و اتاق مربوطه اشعه گزاری شود.

 

متاسفانه علاوه بر نقض قوانینی مانند ایزولاسیون معکوس، در بیمارستان مجهز، بزرگ و به نامی مانند امام رضا(ع)، شاهد چنین ناشی گری هایی نیز هستیم که باید با هشیاری پرسنل مربوطه جلوی این اقدامات گرفته شود.

 

لازم به ذکر است که بیمارستان آموزشی امام رضا(ع)، یکی از بیمارستان های مجهز شمالغرب با می باشد که به لحاظ حضور پزشکان مجرب در این بیمارستان و وجود بروز ترین تجهیزات پزشکی، بسیار مورد رضایت بیماران بستری شده در این بیمارستان می باشد، اما نباید برخی از ناشی گری ها، جلوه خدمات این بیمارستان را مخدوش کند.

 

انتها پیام/حامد سلطانپور

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۵:۱۲

شناسه خبر: 76560

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب