محققان دانشگاه کالیفرنیا گزارش کردند؛

چای سبز و ترکیبات هویج علائم آلزایمر را معکوس می کند

بر طبق مطالعه محققان دانشگاه کالیفرنیا رژیم غذایی ممکن است عامل مهمی برای مدیریت علائم بیماری های نورودنژراتیک باشد، با توجه به یافته های انجام شده، آنها گزارش کردند که ترکیبات شیمیایی که به طور معمول در چای سبز و هویج یافت می شود علائم مشابه علائم آلزایمر را در موش معکوس کرده است.

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، به نقل از zmescience، بر طبق مطالعه محققان دانشگاه کالیفرنیا رژیم غذایی ممکن است عامل مهمی برای مدیریت علائم بیماری های نورودنژراتیک باشد، با توجه به یافته های انجام شده، آنها گزارش کردند که ترکیبات شیمیایی که به طور معمول در چای سبز و هویج یافت می شود علائم مشابه علائم آلزایمر را در موش معکوس کرده است.

 

میلیاردها دلار برای تحقیقات صرف شده است با این امید که منجر به داروهای جدید برای درمان آلزایمر شود، اما در حالیکه پیشرفت قابل توجهی صورت گرفته است، در حال حاضر هنوز در معرض درمان نیست. اما یک مطالعه جدید نشان می دهد که رژیم غذایی ممکن است عامل مهمی برای مدیریت علائم بیماری های نورودنژراتیک باشد. با توجه به یافته های انجام شده، ترکیبات شیمیایی که به طور معمول در چای سبز و هویج یافت می شود علائم مشابه علائم آلزایمر را در موش معکوس کرده است.

ترن تاون استاد فیزیولوژی و علوم اعصاب دانشگاه کالیفرنیا، می گوید: ضرورتی ندارد که 10 تا 12 سال صرف طراحی داروهای شود؛ شما می توانید این تغییرات تغذیه ای را امروز ایجاد کنید، "من بسیار امیدوار هستم".

تاون و همکاران بر دو ترکیب متمرکز شدند:  EGCG (epigallocatechin-3-gallate) یکی از مواد اصلی چای سبز و FA (اسید فرولیک)، که معمولا در هویج، گوجه فرنگی، برنج، گندم و جو  یافت می شود. محققان به طور تصادفی 32 موش را که به صورت ژنتیکی به آلزایمر تغییر یافته بودند برای بررسی این موضوع اختصاص دادند، یکی از چهار گروه به تعداد معینی از مردان و زنان تقسیم شد. برای سه ماه، موشها ترکیبی از EGCG و FA، فقط EGCG یا FA یا پلاسبو را دریافت کردند - بله، جوندگان همچنین دارای اثر پلاسبو هستند. علاوه بر این، یک گروه از موش های سالم عملکرد پایه برای علائم آلزایمر را فراهم می کند.

قبل و بعد از رژیم غذایی سه ماهه، جوندگان در معرض آزمایش هایی بودند که مهارت تفکر و حافظه آنها را اندازه گیری می کرد. یکی از این آزمایش ها شامل یک پیچ و خم Y شکل به منظور ارزیابی حافظه کاری فضایی موش است که کلید یافتن راهی برای خروج از ساختمان است.

یک موش سالم هر بازوی پیچ و خم Y را در جستجوی غذا و یا راه خروجی کشف می کند.آنها سه بازو را به ترتیب با شانس بیشتر وارد خواهند کرد. اما جوندگان با علائم مشابه علائم آلزایمر قادر به این کار نیستند زیرا حافظه فضایی آنها ضعیف است و باعث می شود آنها دو بار بیشتر در معرض بازویی قرار بگیرند.

"پس از سه ماه، درمان ترکیبی، حافظه کاری فضایی به طور کامل ترمیم  شد و موش های آلزایمر نیز همانند موش های سالم این کار را انجام دادند."

به نظر می رسد که بیماری آلزایمر به علت انباشت پروتئین های بتا آمیلوئید باشد که به شکل پلاک بین نورون ها ایجاد می شود و عملکرد سلولی را مختل می کند. یکی دیگر از ویژگی های فیزیکی مغز بیمار آلزایمر، ایجاد پروتئین های tau است که در داخل سلول ها نفوذ می کند و سیستم حمل و نقل آنها را مسدود می کند.

استاد فیزیولوژی و علوم اعصاب دانشگاه کالیفرنیا، مظنون شد به این که این ترکیبات پروتئین های آمیلوئید بزرگتر را از شکستن به پروتئین های بتا آمیلوئیدی کوچکتر که نورون ها را آلوده می کنند جلوگیری می کند. آنها همچنین ممکن است باعث کاهش التهاب عصبی و استرس اکسیداتیو در مغز شوند، که هر دو از نمودهای مهم آسیب شناسی آلزایمر است.

اما در حالی که مطالعه هیجان انگیز است، یافته های آن مربوط به موش ها است، بیشتر این نوع کشف ها هرگز به درمان های انسانی ترجمه نمی شود. با این حال، چای سبز و هویج بی ضرر هستند و هیچ چیز برای متوقف کردن مردم از مصرف آنها در رژیم غذایی آنها وجود ندارد. در آینده، این محقق می خواهد این درمان ترکیبی را بیشتر مورد بررسی قرار دهد.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://www.zmescience.com/science/news-science/alzheimers-green-tea-carrots-0423

زمان انتشار: سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۰:۰۰

شناسه خبر: 76591

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب