خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت مسواک هوشمند با قابلیت امتیازدهی و آموزش+ فیلم و عکس

شرکت «اورال بی» موفق به ساخت نوع جدیدی از مسواک های هوشمند شده است که به گفته این شرکت در آن از هوش مصنوعی استفاده شده است که علاوه بر مسواک زدن به شما آموزش صحیح مسواک زدن را می دهد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از همدان – دندان یکی از اجزای بدن می باشد که در صورت خرابی قابلیت ترمیم به وسیله بدن را ندارد به همین دلیل باید در مراقبت از آن بسیار بکوشیم چرا که در صورت خراب شدن باید هزینه های گزافی را برای ترمیم آن بپردازیم.

البته نباید در صورت ترمیم نیز این امید را داشته باشیم که تا آخر عمر این ترمیم جوابگو باشد چرا که بر اساس گفته های دندانپزشکان در صورت ترمیم نیز تنها چند سال قابلیت استفاده از دندان خراب وجود دارد چرا که دندان ترمیم شده نیز در طول گذشت زمان دوباره دچار پوسیدگی می شود. مسواک زدن یکی از راه های پیشگیری از خراب شدن دندان است که در صورت انجام صحیح آن می توان از دندان های خود مراقبت نمود.

البته مسواک زدن نیز راه و روش اصولی دارد که باید به درستی انجام شود چرا که در صورت انجام نادرست علاوه بر محافظت نکردن دندان ها از باکتری ها موجود در دهان ، ممکن است به دندان های شما صدمه بزند. شرکت «اورال بی» توانسته است با ساخت مسواک هوشمند این مشکل را حل نماید و طرز صحیح مسواک زدن را به صورت هوشمند و با استفاده از آلگوریتم های که برای آن برنامه ریزی شده است را به شما یاد بدهد.

این مسواک هوشمند که «Genius X» نام دارد می تواند با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی دندان های فرد را تمیز کند. این طرح شرکت  شامل یک آینه هوشمند است که با حرکات دست کنترل می شود اطلاعات درباره فعالیت های روزانه و وضعیت کلی سلامت کاربر را به او نشان می دهد. «Genius X» در کنگره جهانی موبایل در بارسلونا رونمایی شده است.

شما برای استفاده از این مسواک هوشمند باید این آن را در مرحله اول به اپلیکیشن مخصوصی که برای آن تعبیه شده است به گوشی خود متصل کنید. برای این کار باید در مرحله اول بلوتوث گوشی خود را روشن نمایید و بعد از پیدا کردن نام مسواک «Genius X » به آن متصل شوید.

برای استفاده از این مسواک باید در مقابل دوربین جلوی گوشی خود قرار بگیرید سپس این مسواک با استفاده از حسگرهایی که در آن تعبیه شده است دندان هایی که به درستی مسواک بر روی آن ساییده نشود را شناسایی می کند و آن را روی نمایشگر تلفن همراهتان نمایش می دهد. در این اپلیکیشن تمام اطلاعات کاربر نمایش داده می شود و به کاربر نمره داده می شود به این ترتیب افراد با گذر زمان ترغیب می شوند امتیاز خود را بهتر کنند.

البته این اولین مسواکی هوشمندی نیست که از هوش مصنوعی در آن استفاده شده است، اما شرکت تولید کننده ادعا می کند این هوشمندترین مسواک جهان می باشد. «اورال بی» ادعا می کند این پایان استفاده از هوش مصنوعی در محصولات خود نمی باشد و در آینده قصد دارد از هوش مصنوعی در ارتباط با سایر محصولات خود نیز استفاده کند.

انتهای پیام /

خبرنگار : سجاد عبدلی

 

زمان انتشار: دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۰:۰۰

شناسه خبر: 76640

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب