توسط یک خانم پژوهشگر انجام می‌شود

اجرای طرح یک کتاب یک لبخند

یک پژوهشگر در آستانه سال جدید اجرای طرح یک کتاب یک لبخند را با هدف تامین نیازمندی‌های کتاب مناطق روستایی را آغاز کرده است.

فاطمه خوشبین در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار علم و فناوری در ارتباط با اجرای این طرح، اظهار کرد: با بررسی میدانی که از طریق نیروهای جهادی حاضر در مناطق روستایی انجام داده‌ایم‌ متوجه برخی کمبودهای فرهنگی در این مناطق شدیم،دسترسی به کتاب در مناطق روستایی بسیار محدود بوده  و فعالیت کتاب‌خانه‌های روستایی تا حدودی تعطیل شده است.

وی با اعلام اینکه در این طرح بنا دارم از ظرفیت مردم و کسانی که با حجم انبوه از کتاب‌های بلااستفاده در کتابخانه‌های خودشان مواجه هستند، آغاز کنیم، تصریح کرد: فراخوان جمع آوری کتاب را در فضای مجازی آغاز کرده‌ام و علاقمندان به توسعه فرهنگ کتابخانی در مناطق روستایی می‌توانند از طریق پست نسبت به ارسال کتاب برای بنده اقدام کنند.

این پژوهشگر سمنانی خاطر نشان کرد: کتاب‌های تهیه شده متناسب با نیازهای مردم و کودکان در مناطق روستایی بسته‌بندی و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: کتاب به صورت امانت در اختیار متقاضیان روستایی قرار گرفته و این پروسه امانت دهی کتاب‌ها را به صورت مداوم ادامه می‌دهیم.

خوشبین خاطر نشان کرد: با وجود شروع چند روزه این طرح با استقبال بسیار مناسبی از شهرهای اهواز، کرمان و استان سمنان مواجه شدم و تاکنون 400 کتاب در اختیارم قرار گرفته است.

وی با اعلام اینکه هدفم از این طرح انتقال فرهنگ کتابخوانی به مناطق محروم است، افزود: همه تلاشم این است که کتاب‌ها را متناسب با نیاز و درخواست روستاها تهیه کنم.

این پژوهشگر خاطر نشان کرد: هدف اصلی بنده در اجرای این طرح راه اندازی چرخه تبادل کتاب‌ها از مناطق مستعد کشور به سمت نقاط کمتر برخوردار است.

وی اضافه کرد: در اجرای این پروژه یک روحانی و یک فرد مطلع در زمینه کتابداری با بنده همکاری می‌کنند.

خوشبین با اعلام اینکه به صورت بلند مدت برنامه داریم که آموزش کتابداری را در روستاهای داری جمعیت بیشتر انتقال دهیم، گفت: از ظرفیت فرد مطلع در زمینه کتابداری در این بخش استفاده می‌کنم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰:۵۳

شناسه خبر: 76730

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب