­نام نویسی آزمون EPT فروردین ۹۸ آغاز شد خبرگزاری علم و فناوری - ­نام نویسی آزمون EPT فروردین ۹۸ آغاز شد
مرکز سنجش:

­نام نویسی آزمون EPT فروردین ۹۸ آغاز شد

EPT آزمونی برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی داوطلبان دانشگاه آزاد می باشد و مخفف عبارت English Proficiency Test است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ EPT آزمونی برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی داوطلبان دانشگاه آزاد می باشد و مخفف عبارت English Proficiency Test است.

آزمون زبان انگلیسی EPT توسط دانشگاه آزاد اسلامی به منظور سنجش مهارت انگیسی داوطلبان مقطع دکتری و دانشجویان Ph.D. برگزار می شود. لازمه شرکت در آزمون جامع دکتری، کسب نمره قبولی از یکی از آزمون های زبان مورد تائید دانشگاه های آزاد، زاز جمله آزمون ept می باشد.کلیه دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی، این مدرک را حین مصاحبه دکتری معتبر می دانند. این آزمون بصورت مرتب از سال 86 و بصورت ماهانه برگزار می شود و هیچ محدودیتی برای شرکت در این آزمون وجود ندارد و داوطلبین می توانند تا زمان کسب نمره دلخواه در کلیه آزمون ها شرکت کنند.

اگر داوطلب تصمیم قاطع برای ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد را دارد، بهتر است در آزمون EPT شرکت کند. چرا که آزمون EPT بدون آزمون شنیداری برگزار می گردد و علاوه بر آن، نمره قابل قبول EPT، ۵۰ می باشد. در صورتی که اگر داوطلب بخواهد مدرک MSRT را به دانشگاه آزاد ارائه کند، می بایست حداقل نمره ۶۵ این آزمون را کسب کرده باشد.

این مدرک از زمان صدور، در داخل کشور به مدت ۲ سال اعتبار دارد و در خارج از کشور فاقد اعتبار است.

ساختار آزمون EPT چیست؟

از لحاظ سطح آزمون، آزمون EPT با آزمون های زبان بین المللی مثل TOEFL PBT متفاوت است. مثلا آزمون ept فاقد بخش شنیداری و نگارش است. میزان سختی این آزمون در سطح سوالات زبان عمومی آزمون دکتری می باشد.

آزمون EPT دانشگاه آزاد شامل ۱۰۰ سوال بوده که از این تعداد، ۳۰ سوال به درک مطلب، ۳۵ سوال به لغات و ۳۵ سوال به گرامر اختصاص داده شده است. لازم به ذکر است که این دسته بندی بسته به هر آزمون کمی متغیر می باشد، یعنی ممکن است در یک آزمون تعداد سوالات گرامر ۳۰ سوال و واژگان ۴۰ سوال باشد.

آزمون EPT نمره منفی ندارد و نمره حد نصاب قبولی در آن، ۵۰ است.

تفاوت آزمون EPT و MSRT

یکی از سوالاتی که برای عده کثیری از شرکت کنندگان در آزمون های دکتری مطرح می شود تفاوت میان دو آزمون ام اس آر تی و ای پی تی می باشد .

می توان گفت از نظر سطح و کیفیت سوالات این دو آزمون تقریبا مشابه همدیگر می باشند ولی عمده تفاوت این دو آزمون در بخش Listening یا همان بخش شنیداری می باشد که این بخش در آزمون MSRT برگزار میشود ولی در آزمون EPT خیر.

یکی دیگر از تفاوت آزمون EPT  با MSRT در زمان برگزاری می باشد آزمون ای پی تی بصورت ماهانه بوده و در کلیه دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم و دانشگاه آزاد برگزار می گردد.

یکی دیگر از نکات حائز اهمیت درباره آزمون EPT  عدم وجود نمره منفی در این امتحان می باشد.

طریق ثبت نام و هزینه آزمون EPT

ثبت نام در آزمون EPT برای کاربران پیچیدگی بخصوصی نخواهد داشت این کار از طریق این وبسایت  صورت می پذیرد و شما می توانید با ساختن یک حساب کاربری برای خود نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام نمایید.

شما پس از ساخت اکانت کاربری خود به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت مبلغ مربوطه شناسه پرداخت دریافت خواهید کرد.

آغاز ­نام نویسی آزمون EPT فروردین ۹۸

 

به نقل از روابط عمومی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی؛ داوطلبان می‌توانند تا ساعت ۲۴ دوشنبه ۲۷ اسفند با مراجعه به سایت اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش به نشانی english.iau.ac.ir/ept در این آزمون نام نویسی کنند.

این آزمون جمعه ۲۳ فروردین ۹۸ به طور همزمان در شهر‌های تهران، شیراز، تبریز، مشهد، اصفهان، اهواز، کرج، کرمان، کرمانشاه و ساری برگزار خواهد شد.

کارت ورود به جلسه آزمون نیز از چهارشنبه ۲۱ فروردین و از طریق سایت اینترنتی یاد شده توزیع خواهد شد.

آزمون فراگیر مهارت‌های زبان عربی در فروردین برگزار نخواهد شد و متقاضیان این آزمون می‌توانند برای دوره اردیبهشت مطابق تقویم زمانی که به زودی اعلام می‌شود ثبت نام کنند.

انتهای پیام/حسینی مفرد

زمان انتشار: سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۵:۰۰

شناسه خبر: 76742

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
محسن محمدپور
۰ مخالف          ۰ موافق
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۸:۱۸

سلام تمديد ميشه ثبت نام فروردين؟؟

اشتراک گذاری مطالب