مدیرکل دفتر امور و زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی؛

سطح سواد بانوان روستایی و عشایری باید ارتقا یابد

مدیرکل دفتر امور و زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت:سطح سواد بانوان روستایی و عشایری باید ارتقا یابد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آذربایجان غربی،نشست آموزشی،توجیهی ویژه آموزش دهندگان طرح توسع سواد زنان و دختران روستایی با حضور بانوان روستائی و عشایری برگزار شد.

پریسا علیلو مدیرکل دفتر امور و زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی در جمع آموزش دهندگان این طرح گفت:اصلی ترین چالشی که امروزه  زنان و دختران خصوصا درمناطق روستایی و عشایر با آن مواجهه هستند بحث سوادآموزی و ارتقاء سواد بانوان این مناطق است.

این مقام مسئول ضمن تاکید بر رفع موانع موجود در بحث مهارت آموزی بانوان روستائی وعشایری در سطح استان گفت:تا نتوانیم این چالش را رفع کنیم قطعا در همه مباحث بعدی چون مهارت آموزی، دچار مشکل جدی خواهیم بود.

وی افزود:با تدابیری که استاندار محترم  تاکید دولت محترم تدبیر و امید در استان اندیشیده اند،امروزه استان ما در این خصوص از استانداردهای  بسیار خوبی در سطح کشور برخوردار است.

علیلو ادامه داد:نرخ باسوادی ۷۲%درصدی عشایراستان نشان از شتاب بخشی مناسب وسطح علمی مردم این مناطق در بحث سواد آموزی است،مشکلات فرهنگی و اقتصادی به عنوان اصلی ترین موانع سوادآموزی در مناطق محروم و دور از امکانات است.

علیلو تصریح کرد:تا زمانی که نتوانیم به سوادآموزی کامل مناطق روستائی و عشایری برسیم،قادر نخواهیم بود در امر تقویت بنیه فرهنگی و اقتصادی این اقشار موفق شویم،صرف توانایی ابتدایی خواندن و نوشتن قطعا ایده آل نخواهد بود و این آغاز راه است.

وی ضمن تائید خبر همکاری برای ریشه کن کردن بی سوادی در مناطق روستائی و عشایریبا سایر دستگاه ها ،افزود:طبق تفاهم نامه هایی که با آموزش و پرورش منعقد شده است،از طرف دفتر زنان و خانواده این عزم همکاری وجود دارد تا طرح توسعه سطح سواد زنان و دختران عشایری و روستایی به طور کامل و موفق اجرا شود.

زمان انتشار: جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰:۲۸

شناسه خبر: 76744

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب