تولید پماد تسریع در بهبود زخم های سوختگی در ایلام

محققان دانشگاه ایلام پمادی تولید کرده اند که التیام پخش سریع زخم های حاصل های سوختگی است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام، یکی از آسیب های مهم پوستی و جلدی که بدلایل مختلفی چون حرارت ، گرما،مواد شیمیایی ،اصطکاک و... ایجاد می شود سوختگی است و درمان آن بدلیل درد ، تاول، سوزش و به جای ماندن آثار آن تا مدت ها بر روی پوست همواره  حائز اهمیت است.

بسیاری از پژوهشگران و پزشکان همواره در تلاش بوده اند تا درمان و روش مناسبی را برای کاهش هزینه و تسرع در  بهبود این آسیب پیدا کنند و از طرفی نیز بهبودی کامل ، بدون به جای ماندن هیچ گونه اثری از زخم حاصل از سوختگی را کشف نمایند.

اما این روزها در پی تلاش محققان دانشگاه ایلام پمادی تولید شده که التیام پخش سریع زخم های حاصل های سوختگی با شدت و ضعف های مختلف است.

به گفته محققان عرصه بافت شناسی دانشگاه ایلام ، این پماد تولید شده ضمن بهبود کامل زخم های حاصل از سوختگی عملکرد مناسب تر و سرعت بهبودی بالاتری را دارد و به تأئید مرکز طب سنتی و گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز رسیده است.

دکتر سلمان سلطانی دکترای بافت شناسی و کارشناس آزمایشگاه دانشگاه ایلام نیز با تائید خبر تولید پماد سوختگی قوی در راستای بهبود عملکرد سوختگی در کمترین زمان و کاهش هزینه های درمان در ایلام ابراز داشت: تولید این محصول در ارتقای تکنولوژی تولید داروهای داخلی سهیم است با دریافت مجوزهای لازم از وزارت بهداشت، زمینه برای تولید انبوه محصولات دارویی مؤثر برای بیماران فراهم خواهد شد.

 

 

 

زمان انتشار: جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶:۵۰

شناسه خبر: 76745

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب