ساینیج یونیتک ابزاری برای پایداری کسب و کار خبرگزاری علم و فناوری - ساینیج یونیتک ابزاری برای پایداری کسب و کار
توسط تنها رقیب شرکت های معتبر در حوزه دیجیتال ساینیج؛

ساینیج یونیتک ابزاری برای پایداری کسب و کار

شرکت یونیتک تنها رقیب شرکت های معتبری چون مایکروسافت، ال جی، پاناسونیک، Navori، NoviSign، ScreenCloud، digitalsignage محسوب می شود، این بار محققان این شرکت توانستند ساینیج یونیتک ابزاری برای پایداری کسب و کار - رونق تولید، را طراحی و ارائه کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، محققان شرکت یونیتک تنها رقیب شرکت های معتبری چون مایکروسافت، ال جی، پاناسونیک، Navori، NoviSign، ScreenCloud، digitalsignage محسوب می شود، این بار محققان این شرکت توانستند ساینیج یونیتک ابزاری برای پایداری کسب و کار  - رونق تولید، را طراحی و ارائه  کنند.

محمد دلوی اصفهانی مدیر ارشد اطلاعات (CIO) شرکت یونیتک، در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری، با بیان این که آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چگونه می توان به بیماران حاضر در اتاق انتظار اطلاع رسانی کرد، در کارمندان خود به صورت روزانه انگیزه ایجاد کرد، و یا منوهای پویا را در رستورانها نمایش داد؟، افزود: همچنین امروزه طیف وسیعی از کسب و کارها در جامعه به دنبال پایداری بیشتر در حوزه های مختلفی چون اقتصادی، اجتماعی و محیط زیست می باشند.

وی با اشاره به این که بازاریابی محصولات و خدمات و معرفی برند به مصرف کنندگان یکی از کلیدی ترین و مهمترین استراتژی های صنایع در حرکت به سمت پایداری و رونق کسب و کار است، ادامه داد: از یکسو اهمیت تبلیغات برای کسب و کارهای کوچک و متوسط و از طرف دیگر بالا بودن هزینه های تبلیغات و کمبود منابع مالی در این نوع از سازمانها و شرکت ها، شرکت یونیتک را بر آن داشت تا محصولی جذاب، به صرفه و منطبق با آخرین تکنولوژی روز دنیا جهت به نمایش گذاشتن محتوا و تبلیغات طراحی، تولید و روانه بازار نماید.

دلوی اصفهانی گفت: این محصول که ساینیج یونیتک نام دارد محصولی با توجیه اقتصادی برای تمام کسب و کارهایی است که برای عملیاتی ساختن آن تنها نیاز به یک نمایشگر الکترونیکی و تغذیه برق است.

 وی افزود: ساینیج یونیتک که یکی از محصولات دیجیتال ساینیج شرکت یونیتک است به عمل پخش اطلاعات (محتوای نمایشی) به تعدادی از صفحات نمایشی الکترونیک کمک می کند.

دلوی اصفهانی گفت:Signageیا همان اطلاع رسانی بصری به معنای عرضه ی محتوا از طریق نشانه های تصویری است که جایگزین واژگان شده اند و پیام های بیش تری درمقایسه با نمادهای زبانی انتقال می دهند.

 مدیر ارشد اطلاعات (CIO) شرکت یونیتک، با اشاره به این که صنايع مختلف از خريد و فروش گرفته تا مراقبتهاي سلامتی و مديريت شهري ارزش اطلاع رساني هوشمند را دانسته و در پي بکارگيري ابزارهاي جديدتر براي عرضه اطلاعات به مخاطبان هستند، بیان داشت: در واقع به سادگي با سيستم مديريت محتوا و با استفاده از يک پلت فرم قدرتمند و انعطاف‌پذير مي‌توان تمام ابزارهای ايجاد، برنامه ريزی، مديريت و پخش محتوای در هر نمايشگر ديجيتالي را در اختيار گرفت.

دلوی اصفهانی گفت: اطلاع رسانی بصری یا همان ساینیج اهمیت بسیاری دارد چون به نمایشگر دیجیتال شما قدرت محاسباتی می بخشد. بدون آن، صفحه نمایش یا مانیتور شما قادر به نمایش محتوا نخواهد بود. با قابلیت اتصال به اینترنت ساینیج، نمایشگر شما تبدیل به یک سیستم مدیریت محتوای مبتنی بر وب خواهد شد.

وی با تاکید بر این که شرکت یونیتک منجمله شرکت های دانش بنیانی است که از همان ابتدای فعالیت، هدف خود را بر رونق تولید محصولات داخلی و ایرانیزه قرار داده است و به همین دلیل، این شرکت بر خلاف بسیاری از ارائه دهندگان محصولات دیجیتال ساینیج که از خدمات شرکتهای خارجی بهره می برند، تمامی محصولات خود منجمله ساینیج خود را به صورت کاملا داخلی و با تکیه بر دانش و تخصص رشد یافته در سازمان خود تولید و عرضه می نماید، خاطرنشان کرد: محققان ما با دنبال کردن این هدف که همان رونق تولیدات داخلی است، چشم انداز خود را بر تسهیل امور تبلیغات کسب و کارها و فراهم کردن بستری جهت کارآفرینی و اشتغال تعریف کرده است.

این محقق حوزه دیجیتال ساینیج، تصریح کرد: ساینیج یونیتک به صورتی طراحی شده است که در محیط های صنعتی و غیرصنعتی و با هر شرایط آب و هوایی(جوی) قابل استفاده و بهره مندی است.

وی بیان داشت: این محصول دارای دو بخش سخت افزار و نرم افزار است. بخش سخت افزار ساینیج یونتیک از جعبه ای فلزی با طراحی مناسب و از جنس فلز ساخته شده است که در داخل آن بوردها و اجزای الکترونیکی خاص شرکت یونیتک تعبیه شده اند. بخش نرم افزاری این محصول شامل سیستمی است که به کاربر امکان مدیریت محتوای پخش شده بروی نمایشگر را می دهد.

دلوی اصفهانی خاطرنشان کرد: استفاده از این محصول برای کاربران بسیار ساده است به صورتی که بدون نیاز به هیچگونه دانش سخت افزاری و نرم افزاری، کاربر قادر خواهد بود تنها با اتصال ساینیج یونیتک به نمایشگر خود از طریق یک کابل HDMI محتوای تبلیغاتی و یا اطلاع رسانی خود را به سمع و بصر مخاطبان برساند.

 

به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری ساینیج یونیتک دارای چه اجزا و بخش هایی است؟

دلوی اصفهانی در پاسخ به این سوال، اظهار داشت: در واقع می توان گفت سانیج یونیتک متشکل است از چند جزء اصلی سرور (Server)، که وظیفه ذخیره سازی محتوا، برنامه ریزی، و دسترسی کاربر را فراهم میکند، داشبرد (Dashboard)، که نقش واسط کاربر را فراهم میکند.

وی افزود: همچنین جز دیگر آن سخت افزار ساینیج یونیتک بوده و وظیفه آن دریافت محتوای طراحی شده در داشبرد از سمت سرور و نمایش آن در نمایشگرهای الکترونیکی است.

 

ساینیج یونیتک ویژگی های منحصر به فردی دارد

مدیر ارشد اطلاعات (CIO) شرکت یونیتک، در ادامه با تاکید بر این که ساینیج یونیتک ویژگی های منحصر به فردی دارد، افزود: قابلیت پردازش و نمایش انواع فرمت ها مانند عکس، فیلم، متن، موسیقی، خبر و غیره با پشتیبانی کیفیت 1080p HD، ارسال و نمایش امن اطلاعات بدون نگرانی از تغییر محتوا با بکارگیری لایه های امنیتی متنوع، پشتیبانی از چند صفحه نمایشگر به منظور نمایش محتوای تنظیم شده، و قابلیت اتصال به اینترنت به صورت wifi و یا اینترنت داخلی از جمله ویژگیهایی است که می توان به آن اشاره کرد.

 

استفاده از ساینیج یونیتک برای کاربران مختلف چگونه و در چه زمینه هایی است؟

دلوی اصفهانی گفت: ساینیج یونیتک محصولی منحصر بفرد بوده و از این محصول می توان در مکان های مختلفی و برای دلایل گوناگون استفاده کرد.

مدیر ارشد اطلاعات (CIO) شرکت یونیتک، در ادامه بیان داشت: ساینیج یونیتک در کارخانجات، جهت پخش اطلاعیه ها، اطلاعات پرسنل و مدیران، اطلاعات و داده های پر اهمیت ابزاری منحصر بفرد بوده، همچنین این محصول در ادارات و دفاتر خدماتی جهت نمایش بخشنامه ها و اطلاعیه ها، به اشتراک گذاری مطالب و فایل های مهم از طریق بلوتوث، معرفی قسمت ها و بخش های مختلف سازمان کاربرد دارد.

وی افزود: ساینیج یونیتک در دانشگاه ها و محیط های آموزشی، جهت معرفی رشته ها، به اشتراک گذاری مطالب و فرم ها و سرفصل مطالب، معرفی دانشکده ها و اساتید، تبلیغات استفاده خواهد شد، همچنین در بیمارستان ها و مراکز درمانی، جهت پخش تبلیغات، معرفی متخصصان و پزشکان، اعلام زمان حضور متخصصان، اطلاعات مفید برای مراجعه کنندگان، و بسیاری از محیطهای دیگر قابلیت استفاده دارد.

 

تمایل کاربران مختلف برای استفاده از ساینیج یونیتک چگونه است؟

دلوی اصفهانی با بیان این که Signageیا همان اطلاع رسانی بصری در جوامع پیشرفته جایگاهی ویژه دارد، گفت: علاوه بر قابیلت هایی که به آن اشاره شد، شش دلیل عمده که ترغیب کننده کاربران برای استفاده از ساینیج یونیتک هستند را می توان حذف هزینه های اضافی مانند چاپ کاغذ و پرسنل، محتوای فوری بدون فوت وقت جهت آماده سازی و چاپ، حفظ محیط زیست با کاهش مصرف کاغذ، محتوای جذاب تر برای مخاطب، ایجاد ارزش پیشنهادی بهتر به مشتری و مزیت رقابتی برای سازمان، و در نهایت استفاده از نمایشگرهای موجود در سازمان بدون صرف هزینه اضافی برای خرید است.

وی در پایان با یادآوری این که سیستم CAVE جزء اولین سیستم های دیجیتال ساینیج بود که محبوبیتی در مراکز عمومی مانند میدان های اصلی شهرها، دانشگاه ها، فرودگاه ها، ایستگاه ها راه آهن و غیره کسب کرد و با گسترده شدن تکنولوژی دیجیتال ساینیج، شرکت های مختلفی منجمله شرکت های معتبری چون مایکروسافت، ال جی، پاناسونیک، Navori، NoviSign، ScreenCloud، digitalsignage و غیره شروع به فعالیت در این حوزه نمودند، تصریح کرد: در ایران هم کارشناسان و شرکتهایی در حوزه ارائه محصولات و خدمات دیجیتال ساینیج ورود کرده اند با این حال عمدتا از خدمات و محصولات خارجی مانند سامسونگ، ال جی، viewneo، novisign و sreencloud استفاده می کنند، در این میان شرکت یونیتک با رویکرد رقابتی با شرکتهای معتبر در حوزه دیجیتال ساینیج به میدان آمده و شاهد این مدعا هم ارائه چندین دستاورد ارزشمند در این حوزه است.  

انتهای پیام/

معصومه صادقی

 

زمان انتشار: شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۰:۰۰

شناسه خبر: 77067

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب