دستگاه ناجی غریق با قابلیت کنترل از راه دور خبرگزاری علم و فناوری - دستگاه ناجی غریق با قابلیت کنترل از راه دور
به منظور تسریع و تسهیل در نجات غریق ساخته شد؛

دستگاه ناجی غریق با قابلیت کنترل از راه دور

جاوید حسین پور فیضی، دانشجو سال آخر رشته برق و از اعضای مرکز رشد مکاترونیک شهید شفیع زاده، موفق به ساخت دستگاه ناجی غریق با قابلیت کنترل از راه دور شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان آذربایجان شرقی؛ جاوید حسین پور فیضی، دانشجو سال آخر رشته برق و از اعضای مرکز رشد مکاترونیک شهید شفیع زاده، موفق به ساخت دستگاه ناجی غریق با قابلیت کنترل از راه دور شده است.

 

وی در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری به ساختار این وسیله اشاره کرد و اظهار داشت: در بحث نجات غریق، مولفه هائی مانند محدوده غریق و زود رسیدن به غریق حائز اهمیت است که با توجه به نکات فوق، این دستگاه طراحی و ساخته شده است.

این مخترع جوان، تعبیه موتورهای قدرتمند، بهره گیری از سیستم ناوبری و بی سیم، در کنار سرعت بسیار خوب را از مزایای این وسیله دانست و ادامه داد: علاوه بر موارد گفته شده، راه اندازی و کنترل ساده بدون دارا بودن مهارتی خاص از دیگر مزیت های این وسیله به شمار می رود و فردی که شنا بلند نیست هم می تواند به خوبی از آن استفاده کند.

 

وی خاطرنشان ساخت: طراحی بدنه هم به نحوی انجام شده است که تا بتوان به سهولت از وسیله استفاده کرد و هم از لحاظ انتفال غریق آسیبی به فرد وارد نشود.

حسین پور، عدم وجود کارگاه، قیمت های گزاف قالب سازی و... موارد را از جمله موانع تجاری سازی این وسیله برشمرد.

 

وی طراحی و ساخت مولتی کوپتر استیبل با قابلیت حمل بار و دستگاه محاسبه میزان انحراف حفاری را در کارنامه اختراعات خود دارد.

 

 

 

 

انتها پیام/حامد سلطانپور

زمان انتشار: سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۰:۰۰

شناسه خبر: 77113

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب