مدیرعامل شرکت انیمیشن‌سازی پویاکاران آکام آذرخش؛

رسالت اصلی انیمیشن، فرهنگ‌سازی و ایجاد نگرش مثبت در افراد است

شرکت پویا کاران آکام آذرخش دارای کادر تخصصی در زمینه‌های گرافیک و انمیشن‌های دوبعدی و سه بعدی است که توانسته است با سبک منحصر به فردی را به وجود آورد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ انیمیشن یا پویانمایی کامپیوتری شامل انواعی از تکنیک‌هاست که طی آنها انیمیشن به صورت دیجیتالی توسط کامپیوتر  ساخته می‎شود.

در این گزارش به سراغ مدیر عامل شرکت انیمیشن‌سازی پویاکاران آکام آذرخش استان بوشهر رفتیم تا موفقیت‌هایشان را برای شما بازگو کنیم.

شرکت پویا کاران آکام آذرخش دارای کادر تخصصی در زمینه‌های گرافیک و انمیشن‌های دوبعدی و سه بعدی است که توانسته است با سبک منحصر به فردی را به وجود آورد. این شرکت فعالیت خود را از تیرماه سال 94 آغاز نموده و با تقویت دانش تخصصی آعضا موفق به تولید محصولات قابل قبولی گردد و بدین جهت توانست در سال 95 در مرکز رشد علم و فناوری دشتستان با عنوان « نسل اندیشه‌های برتر» مستقر گردد و در همان مراحل اولیه رشد، موفق به اخذ پروژه از سازمان مهندسی استان بوشهر گردید. این تیم در دی‌ماه 96 با تاسیس شرکت پویاکاران آکام آذرخش به صورت رسمی آغاز به کار کرده است.

خودتان را معرفی کنید؟

مریم منصوری فرد مؤسس و مدیرعامل شرکت انیمیشن‌سازی پویاکاران آکام آذرخش، فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم‌افزار از دانشگاه خلیج فارس بوشهر هستم و تا کنون علاوه بر انیمیشن در حیطه‌های شبکه، برنامه نویسی جاوا و وب، امنیت و تحلیل بدافزار فعالیت داشتم.

درباره افتخارات خودتان شرح دهید؟

افتخارات فردی

کسب مقام دوم در رویداد ملی استارت آپ سال 1394 دانشگاه خلیج فارس 

کسب مقام اول در مسابقه استانی هوش مالی و کسب کار سال 1396 

افتخارات اعضا

شرکت در رویداد ملی گردشگری دانشگاه خلیج فارس در اسفند 1396 solid work کسب مقام اول تیم 

کسب مقام دوم و سوم اعضای شرکت در استارت آپ نخل و خرما 97 

کسب مقام دوم نمایش عروسکی در مسابقه استانی سال 1396 

چقدر توانستید در مبحث انمیشین سازی موفق باشید؟

در مقابل جایگاه اصلی انیمیشن، مسیر زیادی رو باید طی کنیم. اما خوشبختانه تا به اینجا در استان جایگاه خوبی بدست آورده‌ایم و تا حدود زیادی موفق بوده‌ایم. سبک منحصر به فردی داریم و موفق شدیم با وجود مشکلات اقتصادی موجود، محصولاتی با صرفه اقتصادی بالا بسازیم.

عامل موفقیت شما چیست؟

یاری خدا و همت همه اعضای شرکت به ویژه پدرم و همسرم که باوجود تمامی مشکلات بهترین‌ها رو انجام دادند و من را تنها نگذاشتند. همچنین زحمات و مشاوره‌های بی دریغ دوستان و آشنایان به ویژه جناب آقای مهندس عبدالرسول منصوری فرد، که ما را تا حدود زیادی در این راه کمک کردند.

چه مشکلاتی بر سر راه شما وجود دارد؟

فکر می‌کنم بزرگ‌ترین مشکلی که در حال حاضر با آن مواجه هستیم کمبود نیروی کار حرفه‌ای در استان است. چراکه برای تولیدات بیشتر، نیاز به استخدام افراد بیشتری داریم.

چگونه با این مشکلات برخورد می‌کنید؟

برنامه داریم که با تاسیس آموزشگاه بتوانیم تاحدودی این مشکل را برطرف کنیم.

در کاری که راه اندازی کرده‌اید، برای چند نفر ایجاد شغل کردید؟

ما به صورت مستقیم برای هشت نفر و به صورت غیر مستقیم  برای دوازده نفر، شغل ایجاد کردیم.

مشکلات کشور و بالا و پایین شدن قیمتها چه تاثیری برکار شما دارد؟

بدون مشکل نبوده ولی توانستیم با یاری خدا از این برهه عبور کنیم و با وجود مشاوره‌های بسیار خوبی که داشتیم و نوع کار که خدماتی بوده، فکر می‌کنم عملکرد مثبتی داشتیم.

ایا تیمی کار می‌کنید یا فردی؟

یک تیم خوب بزرگ‌ترین نعمت یک کسب و کارهست و من خوش شانس بودم که یک تیم خوب نصیبم شد.

برای اینده چه برنامه‌ای دارید؟

اینکه انیمیشن کشور را در رسیدن به جایگاه اصلی خود و صنعتی شدن همراهی کنیم و تمامی تلاش خود را جهت آموزش و همه گیر شدن این حرفه به کار می‌بریم و با همکاری دیگر شرکت‌ها، گامی به سوی ورود به بازار جهانی برداریم.

وضعیت اقتصادی کشور چطور ارزیابی می‌کنید؟

به نظرم بهتراست این امر رو به اقتصاد دانان بسپاریم. البته باور دارم که هیچ چیز همیشگی نیست و مشکلات هم یه روز تمام می‌شود و بهترین کار برای ما این است که سعی کنیم در این شرایط، کمترین صدمه رو ببینیم.

شما به عنوان یک نخبه کارافرین برای گام دوم انقلاب چه برنامه‌ای دارید؟

ما سعی خواهیم کرد که رسالت اصلی انیمیشن که فرهنگ‌سازی و ایجاد نگرش مثبت در افراد هست را به نحو احسن انجام  دهیم. سعی می‌کنیم محصولاتی با کیفیت و جذاب بسازیم و بتوانیم هر روز مخاطب‌های بیش‌تری را جذب کنیم. علاوه بر این، شخصا تمام تلاش خود را برای ایجاد اشتغال و خودباوری جامعه انجام می‌دهم و از همه مهم‌تر، برای تحقق ارزش‌های والای انقلاب، ازهیچ تلاشی دریغ نخواهم کرد.

به نظر شما راه برون رفت از مشکلات اقتصادی چیست؟

فکر می‌کنم این کار به یک همت و خودباوری جمعی نیاز دارد،  شاید تقدیر خیلی از ما این باشد که یک مبارز جهادگر باشیم و برای برون رفت از این مشکلات تلاش کنیم. به نظرمن، وقت سرمایه خیلی مهمیه که استفاده درست از ان  به همراه مطالعه به جا و به موقع  می‌تواند به رشد اقتصادی کشور کمک کند. به نظرمن کشور به آدمای توقف ناپذیری نیاز دارد که با وجود تمامی مشکلات موجود، راه حل بسازند و جلو بروند.

در حال حاضر چه کاری انجام می‌دهید؟

در حال حاضر در حال داوری اولین جشنواره انیمیشن آزاد ایران مهارت هستم. شرکت انیمیشن‌سازی در حال کار و در مراحل پایانی راه‌اندازی اولین آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای انیمیشن در استان بوشهر هستیم و امیدواریم در اوایل سال جدید آموزشگاه  را افتتاح کنیم.

درباره مسابقه مهارت شرح ‌دهید؟

مسابقات مهارت یکی از رایج‌ترین مسابقاتیه که سازمان جهانی مهارت برای سنین زیر 22 سال در خیلی از رشته‌ها برگزار می‌کند. از انجا که سازمان فنی حرفه‌ای ایران هم عضو این سازمان است، چند سالی است که این نوع از مسابقات را در ایران برگزار می‌کندو از  18 تا 20 اسفند 97 اولین مسابقات آزاد انیمیشن و موشن گرافیک ایران مهارت در استان بوشهر  برگزار شد.

شرکت ما، دو داور در این مسابقات داشت که علاوه بر این ما لوگو، تندیس، طرح فراخوان و دستورالعمل اجرایی و اولین استاندارد داوری موشن‌گرافیک و دومین استاندارد داوری انیمیشن کشور را تدوین کردیم. همانطور که می‌دانید جشنواره های انیمیشن رایج به این صورت برگزار می‌شوند که افراد اثار خودشون رو به دبیرخانه می‌فرستند و انجا داوری می‌شود.

از انجا که مسابقات مهارت شیوه نامه خاص خود را دارد ما سعی کردیم انیمیشن را در این شیوه‌نامه بگنجانیم. در این جشنواره ما از استان‌های مختلفی مثل سمنان، همدان، اصفهان و ... شرکت کنندگانی داشتیم که با تلاش‌های بی وقفه عوامل فنی و حرفه‌ای، به خصوص سرکار خانم معصومه ستونی دبیر اجرایی و اقای مهندس مجید دوراهکی رئیس اداره کل فنی و حرفه‌ای استان بوشهر به عنوان دبیر علمی، مسابقه به بهترین نحو ممکن برگزار شد. و خبر خوب اینکه قرار است دبیرخانه انیمیشن استان در فنی و حرفه‌ای تاسیس شود.

 

حرف شما با جوانان چیست و چه توصیه‌ای دارید؟

توصیه من به جوانان این است که اول از همه برای اهداف خود بجنگند و خودشان را باور داشته باشند و در کنار یادگیری یک فن، به بهبود مهارت‌های فردی خود نیز بپردازند.

حرف آخر شما

برای شروع منتظر مساعد شدن اوضاع نباشیم. نیازهای جامعه را بشناسیم. تلاش کنیم و به دنبال راه حل باشیم. حتما یک روز به موفقیت خواهیم رسید.

 

برای آشنایی با این شرکت و دیدن انمشین های زیبا  به این سایت مراجعه نمایید

انتهای پیام/حسینی مفرد

زمان انتشار: دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۰:۰۰

شناسه خبر: 77117

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب