معافیت مالیاتی برای کرمانشاه الزامی است خبرگزاری علم و فناوری - معافیت مالیاتی برای کرمانشاه الزامی است

معافیت مالیاتی برای کرمانشاه الزامی است

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: معافیت مالیاتی برای این استان با توجه جنگ‌زدگی، زلزله‌زدگی و سیل‌زدگی مردمان این دیار، الزامی است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه، حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا پیش از ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: در استان کرمانشاه بخش زیادی از واحدهای صنعتی نیمه‌فعال هستند که برای فعال‌سازی این واحد‌ها لازم است بخشی از حقوق دولتی آن‌ها مشمول معافیت قرار گیرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه افزود: آمار بیکاری در استان کرمانشاه بالا است، واحدهای مشترکی که قرار است با کشور عراق احداث شود 2 یا سه مورد از آن‌ها سهم کرمانشاه بشود.

وی با توجه به جنگ‌زدگی، زلزله‌زدگی و سیل‌زدگی این استان معافیت مالیاتی را خواستار شد و افزود: معافیت مالیاتی برای استان کرمانشاه الزامی است با عملی شدن آن یکی از مشکلات مردم این استان حل می‌شود.

آنطور که حسینی‌کیا می‌گوید، بخش زیادی از چرخه اقتصادی این استان وابسته به بخش کشاورزی است و اگر کشاورز پول کافی نداشته باشد همه صنایع در استان تحت تأثیر آن قرار می‌گیرد.

نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به امهال وام‌ها، گفت: ستاد تسهیل جلسه‌ای در این خصوص برگزار کرده، اما در عمل بانک‌ها به دلیل بخش نامه‌های ناهمگون کار را متوقف کرده‌اند.

وی افزود: پهنه‌های معدنی در استان عملا انجام شده است و لازم است به 2 بخش زیر ۱۰ هزار ظرفیت پروانه بهره‌برداری و بالای ۱۰ هزار تقسیم شود و به نوعی به واحدهای کوچک و بزرگ تقسیم شوند برای واحدهای کوچک امکاناتی در نظر بگیریم که قابلیت راه‌اندازی را داشته باشند.

حسینی‌کیا در خصوص ایران خودرو نیز، گفت: علاوه بر پیگیری جدی نسبت به راه اندازی خط رنگ و بدنه دستور جدی یک هفته‌ای برای افزایش تولید را داریم، زیرا این واحد ظرفیت تولید 200 تا 250 مورد را دارد و با کمک آن می‌توان اشتغالزایی را بالا برد.

انتهای پیام/م

زمان انتشار: دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۵:۰۸

شناسه خبر: 77162

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب