علم و فناوری گزارش می دهد؛

کدام ناوهواپیمابر توسط سپاه رصد شد/مشخصات + فیلم و عکس

انتشار کلیپی کوتاه از رصد ناوگروه نیروی دریایی امریکا توسط سپاه تنها گوشه‎ای از توانایی‎های ایران در زیر نظر گرفتن تحرکات دشمنان بود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛ در روزهای گذشته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کلیپی را منتشر کرده است که در آن عبور یک ناوگروه نیروی دریایی امریکا توسط پهپادها رصد و پایش می‎شود. این اولین بار نیست که ناوهای هواپیمابر امریکایی توسط پهپادها رصد می‎شود اما نکات قابل توجهی در کلیپ منتشره وجود دارد.
اولین مسئله قابل توجه کیفیت و جزئیات فیلم برداری است که نشان دهنده وجود سایت های اپتیک نظارتی پیشرفته در پهپادهای مورد استفاده است که توانایی بررسی اهداف با ریزترین و دقیق‎ترین جزئیات را دارد.

ناوهواپیمابری که توسط سپاه در کلیپ مورد رصد قرار گرفته USS Dwight D. Eisenhower نام دارد که تحت عنوان CVN-69 شناسایی می‎شود و در کلاس نیمیتز دسته بندی می‎شود.
ناوهای هواپیمابر کلاس نیمیتز در دهه 60 میلادی تولید آن شروع شد و اولین ناو کلاس نیمیتز در 1972 عملیاتی شد. کلاس نیمیتز دارای 317 متر طول و عرض 40 متر و وزن جابه‎جایی 97000 تن است.

 

USS Dwight D. Eisenhower

 

این ناو دارای 4 طبقه است و این کشتی می توان 85 هواگرد را بر روی باند و آشیانه حمل کند و 4 جنگنده مسلح بر روی باند همیشه آماده برای دفاع از ناو می‎باشد.

بطور معمول این ناوهواپیما بر 48 فروند جنگنده F/A-18E/F Super Hornet  4 تا 8 فروند جنگنده EA-18G Growler که ماموریت جنگ الترونیک را دارند، 6 تا 8 فروند بالگرد MH-60S، 4 فروند هواپیما آواکس E-2C Hawkeye را حمل می‎کنند.

 

جنگنده جنگ الکترونیک EA-18G Growler

 

 

این ناوهواپیمابر در بخش پدافندی خود از یک رادار AN/SPS-48 استفاده میکند. . این رادار 3 بعدی ارایه فازی برد کشف 460 کیلومتری در پوشش 360 درجه دارد و 2 لانچر سامانه پدافندی RIM-116 و 2 لانچر سامانه پدافندی RIM-7 را در خود جا داده است.

 

رادار AN/SPS-48

لانچر سامانه RIM-116RAM

لانچر سامانه RIM-7 Sea Sparrow

 

پهپاد مورد استفاده سپاه "ابابیل3" نام دارد که در سال 93 در نمایشگاه هوایی کیش رونمایی شد این پهپاد از یک موتور 4 سیلندر بنزینی استفاده کرده و با برد پروازی 250 کیلومتر و مداومت پروازی 8 ساعته تا ارتفاع 15000 پایی می‎تواند تصاویر را آنلاین ارسال کند.

پهپاد ابابیل۳

خانواده ابابیل کارنامه درخشانی را در رصد دشمن ثبت کردهاند از پروازهای متعدد بر فراز ناوهای هواپیمابر تا شناسایی مواضع رژیم صهیونیسیتی و امریکا این خانواده پهپادی از قدیمی ترین سری های تحت تولید در کشور محسوب می‎شود.

نظارت آنلاین ناوگروه دشمن

 

زمان انتشار: سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 77438

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب