دوازدهمین دوره لیگ علمی پایا؛

بزرگ‌ترین مسابقه گروهی و علمی در جهان اسلام برگزار شد

بزرگ‌ترین مسابقه گروهی در جهان اسلام با هدف تقویت دانش‌آموزان در تبدیل علم به عمل و تغییر نگرش دانش‌آموزان از صرف دانش محض به دانش عملی و میان‌رشته‌ای برگزار گردید. هدف این آزمون کشف و پرورش استعدادها و مهارت‌های خاص دانش‌آموزان در راستای منویات مقام معظم رهبری) مدظله‌العالی است.

به نقل از خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی؛ مرحله نیمه نهایی دوازدهمین دوره لیگ علمی پایا صبح امروز به صورت سراسری در کشور برگزار گردید. در این دوره از مسابقات 245 دانش‌آموز دختر و پسر در قالب ۴۹ تیم ۵ نفره از شهرستان‌های سطح استان که به این مرحله راه یافته بودند، با هم به رقابت پرداختند.

شرکت‌کنندگان در این دوره دانش‌آموزان پایه‌های ششم، هفتم، هشتم و نهم در رشته علوم پایه، دانش‌آموزان پایه دهم در رشته‌های علوم ریاضی، تجربی و انسانی، دانش‌آموزان پایه یازدهم در رشته‌های پژوهشی و علوم کامپیوتر بودند.

این آزمون در سه مرحله مقدماتی (شهرستان‌ها)، نیمه‌نهایی (استانی) و نهایی (بین‌المللی) همزمان به صورت کشوری برگزار می‌گردد که مرحله مقدماتی آن در اسفندماه ۹۷، مرحله نیمه نهایی آن امروز و در تاریخ ۹۸/۰۲/۱۹ برگزار گردید و مرحله نهایی آن دهه سوم مرداد ماه ۹۸ برگزار خواهد شد.

زمان انتشار: جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 77655

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب