نماینده فرهنگیان ولایتمدار و انقلابی فارس در گفتگو با علم و فناوری:

حضور پرشور مردم و فرهنگیان در همایش معلم، معیشت و منزلت اجتماعی مثال زدنی بود

پس از برگزاری موفق همایش معلم و منزلت اجتماعی، تربیت اسلامی توسط فرهنگیان ولایتمدار و انقلابی فارس که با استقبال چند هزار نفری مردم و فرهنگیان همراه بود، به سراغ دکتر سید ابراهیم حسینی، نماینده گروه برگزار کننده رفتیم و گفتگویی با او داشتیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز؛ همایش «معلم، معیشت و منزلت اجتماعی، تربیت اسلامی» به مناسبت بزرگداشت هفته معلم به همت فرهنگیان ولایتمدار و انقلابی فارس با حضور فرهنگیان ولایتمدار شیراز و حمیدرضا حاجی‌بابایی، وزیر اسبق آموزش و پرورش و نماینده 5 دوره مجلس شورای اسلامی چهارشنبه شب در تالار سعدی باشگاه فرهنگیان شیراز برگزار شد.

دکتر سید ابراهیم حسینی در گفتگو با خبرنگار  خبرگزاری علم و فناوری از شیراز در خصوص همایش معلم و منزلت اجتماعی، تربیت اسلامی گفت: همایش معلم و منزلت اجتماعی، تربیت اسلامی به همت فرهنگیان ولایتمدار و انقلابی فارس و با چندین هدف مشخص برگزار شد که به لطف خدا همگی آن ها محقق گردید.

وی در توضیح اهداف برگزاری این همایش که با حضور چند هزار نفری مشتاقان بزرگداشت مقام و جایگاه معلم همراه بود، عنوان کرد: یکی از اهداف برگزاری این همایش بزرگداشت مقام رفیع معلم بود که به نحو مطلوب و با حضور پرشور و پررنگ معلمان و فرهنگیان برگزار شد.

نماینده فرهنگیان ولایتمدار و انقلابی فارس ادامه داد: از دیگر اهداف این همایش بزرگ تجلیل از جایگاه والا و ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که با امضای طومار توسط فرهنگیان و تجلیل از فرماندهی محترم سپاه فجر استان فارس به نمایندگی از همه پاسداران عزیز صورت گرفت.

وی با اشاره به سند تحول بنیادین بیان داشت: در این همایش همچنین طرح گفتمان امامین انقلاب در حوزه آموزش و پرورش با محوریت سند تحول بنیادین و به صورت خاص معیشت و منزلت اجتماعی به عنوان مقدمه و بستر تربیت اسلامی مورد توجه قرار گرفت.

این معلم با سابقه با تاکید بر فراجناحی بودن این همایش و حضور پرتعداد از تمامی جناح های سیاسی تصریح کرد: همایش معلم و منزلت اجتماعی، تربیت اسلامی به منظور ایجاد وحدت، روح امید و هماهنگی در نیروهای نظام مقدس جمهوری اسلامی بدون توجه به گرایش های سیاسی و بالاتر از احزاب و تشکل ها با لطف خدا مورد استقبال جمع کثیری از فرهنگیان و مردم قرار گرفت.

وی با تشکر از حضور شخصیت های کشوری، استانی و شهری گفت: سخنران کشوری همایش اقای دکتر حاجی بابایی، وزیر اسبق اموزش و پرورش و رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس بودند که دیدگاه ویژه ایشان در حوزه معیشت فرهنگیان و دفاع قاطعانه ایشان از مواضع نظام مورد استقبال چشمگیر همکاران قرار گرفت که از ایشان نیز به جهت حضور و سخنرانی پر و پیمان صمیمانه تشکر می کنم.

دکتر سید ابراهیم حسینی درخصوص برنامه ها و همایش های بعدی فرهنگیان ولایتمدار و انقلابی استان فارس اذعان داشت: همایش بعدی ما انشاالله مهرماه با عنوان نگاه نو به آموزش و پرورش انقلابی با محوریت سند تحول بنیادین و بیانیه گام دوم رهبری خواهد بود.

وی همچنین افزود: برخود لازم می دانم ازهمه عزیزانی که از راه های دور با اخلاص و شور انقلابی و درک عمیق و با صبر و حوصله در این همایش شرکت فرموده و روزی تاریخی را رقم زدند، صمیمانه تشکر کنم.

نماینده فرهنگیان ولایتمدار و انقلابی فارس با تاکید بر حضور پرشور و پرتعداد اظهار داشت: سیل جمعیت حضار پرشور از یکسو نشان داد که گفتمان انقلاب اسلامی در بین فرهنگیان جایگاه ویژه دارد و علیرغم مشکلات معیشتی فراوان همچنان دل در گرو نظام دارند اما از سویی جمعیت کثیر همکاران باعث شد که برخی کاستی ها پیش اید که صمیمانه و متواضعانه پوزش می طلبم.

وی در ادامه سخنانش متذکر شد: در سالن همایش با آن که تعداد زیادی صندلی سیار قرار دادیم باز هم عده ای از همکاران با صبر و حوصله سرپا ایستادند و در هنگام توزیع افطار نیز به علت کثرت جمعیت با مشکلاتی مواجه شدیم که شرمنده بزرگواری و عزت نفس همکاران گرامی شدم.

این فرهنگی باسابقه گفت: جمعی از همکاران گرامی از مدت ها قبل سرگرم برنامه ریزی و تمهید مقدمات این همایش بودند که از زحمات یکایک ایشان تشکر می کنم که اجر ایشان با خدای بزرگ باشد.

وی در پایان تصریح کرد: اگر زیبایی و صحنه های ارزشمند فراوان را شاهد بودیم حاصل زحمات این همکاران و حضور بی نظیر همکاران بوده و اگر نواقصی وجود داشته به ضعف و ناتوانی این بنده حقیر برمی گردد که از این جهت از پیشگاه خدای بزرگ و همه حضار عزیز حاضر درهمایش صمیمانه پوزش می طلبم.

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۳:۵۷

شناسه خبر: 77664

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب