نظام رتبه بندی تایمز اعلام کرد؛

رشد ۵۰ درصدی مراکز علمی ایران در زمینه علم بیولوژیک

پایگاه رتبه بندی تایمز در آخرین گزارش خود به معرفی برترین دانشگاه های جهان در رشته علم بیولوژیک در سال ۲۰۱۹ کرد که خوشبختانه در میان برترین‌های جهان نام ۱۷ دانشگاه ایرانی نیز به چشم می‌خورد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از همدان - پایگاه رتبه بندی تایمز ، معتبرترین نظام‌ رتبه بندی بین المللی است که  هر ساله طی گزارشی به معرفی برترین دانشگاه ‌های جهان در رشته مختلف می پردازد . طبق آخرین گزارشی که این نهاد روز گذشته منتشر کرد به معرفی برترین دانشگاه های جهان در رشته علم بیولوژیک در سال 2019 پرداخت که خوشبختانه 17 دانشگاه از ایران در این لیست قرار گرفت.

مؤسسه تایمز با جمع‌آوری اطلاعات حاصل از بزرگترین بررسی جهانی بر اساس نقطه‌ نظرات اعضای علمی و آکادمیک برجسته در دانشگاه‌ها، فهرست مشهورترین برندهای دانشگاهی را منتشر می‌کند. بر اساس لیست منتشر شده توسط این مؤسسه، از میان یک هزار و ۲۵۸ دانشگاه مورد بررسی در این گزارش، دانشگاه های انگلیس و آمریکا مانند سال گذشته، 10 جایگاه نخست این لیست را از نظر دانشگاه های برتر به خود اختصاص داده اند. دانشگاه‌های اکسفورد، استنفورد و کمبریج برترین دانشگاه‌های جهان در رشته علم بیولوژیک در سال 2019 هستند. در جدول زیر می توانید با دانشگاه ها برتر جهان در این رشته آشنا شوید.

در سال 2019، یازده دانشگاه از جمهوری اسلامی ایران در لیست دانشگاه های برتر رشته علم بیولوژیک پایگاه رتبه بندی تایمز حضور داشتند که خوشبختانه امسال با رشد 50 درصدی تعداد دانشگاه های برتر کشورمان به 17 دانشگاه رسیده است. قرار گیری دانشگاه های کشورمان در بین دانشگاه های برتر دنیا در شرایطی به دست آمده است که بسیاری از مراکز علمی، دانشگاه ها و دانشمدان کشورمان در لیست تحریمی آمریکا قرار دارند.  جدول زیر به معرفی این دانشگاه می پردازیم.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۰:۰۰

شناسه خبر: 77727

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب