توسط فن بازار منطقه‌ای استان اصفهان؛

فستیوال نوآوری صنعت سنگ در اصفهان برگزار می شود

فستیوال نوآوری صنعت سنگ با متولی‌گری مرکز فن­ بازار ملی ایران، حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و میزبانی شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان (معاونت صنایع کوچک) و فن بازار منطقه‌ای استان اصفهان، در تیرماه ۹۸ برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، فستیوال نوآوری صنعت سنگ با متولی‌گری مرکز فن­ بازار ملی ایران، حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و میزبانی شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان (معاونت صنایع کوچک) و فن بازار منطقه‌ای استان اصفهان، در تیرماه 98 برگزار می شود.

 

اعظم دانش مدیر عامل شرکت سنجش و دانش آیریک در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری، با بیان این که شرکت آیریک در زمره شرکت‌های دانش‌بنیان مورد تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است، اظهار داشت: از جمله ماموریت‌های اصلی این شرکت ایجاد تسهیل در تبادل فناوری و سرمایه می‌باشد.

وی افزود: شرکت آیریک به عنوان کارگزار فن بازار منطقه‌ای استان اصفهان مجری برگزاری رویداد فستیوال نوآوری در صنعت سنگ می‌باشد.

مدیر عامل شرکت سنجش و دانش آیریک، خاطرنشان کرد: فستیوال نوآوری صنعت سنگ با متولی‌گری مرکز فن­ بازار ملی ایران، حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و میزبانی شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان (معاونت صنایع کوچک) در تیرماه 98 برگزار خواهد شد.

دانش با تصریح این که هدف از این رویداد ایجاد پل ارتباطی میان طراحان و ایده‌پردازان (عرضه‌کنندگان فناوری و محصول) با سرمایه‌گذاران (تقاضا کنندگان فناوری و محصول) می‌باشد، بیان داشت: برگزاری این رویداد در راستای شعار سال، رونق تولید را در صنعت سنگ که یکی از مهمترین بخش های تولید و اقتصاد در کشور و بویژه در استان اصفهان است را مورد توجه قرار داده و کارگزار فن بازار منطقه‌ای استان اصفهان با تمام توان تلاش می کند، نقش تسهیل‌گری در ارائه طرح‌های مناسب صنعت سنگ داشته باشد و بواسطه این رویداد قراردادهایی بین سرمایه‌گذاران و صاحبان فناوری منعقد گردد.

 

محورهای اصلی این رویداد کدامند؟

مدیر عامل شرکت سنجش و دانش آیریک، تاکید کرد: یکی از محورهای اصلی در این رویداد نوآوری و افزایش بهره‌وری در استخراج سنگ (استخراج از اعماق معادن سنگ بدون تخریب در سطح رویی‌ معدن و تجهیزات مربوط به استخراج و غیره) می باشد.

وی افزود: فناوری‌های نوین در راستای افزایش بهره‌وری در تولید سنگ (بهینه کردن مواد مصرفی ماشین‌آلات شامل لقمه‌های سنباده، جایگزین پرکننده‌های ماستیک)، همچنین ماشین‌آلات خط تولید و بسته‌بندی (اسکنر، روش‌های سورتینگ سنگ، خشک‌کن بهینه و سریع، سفارش‌گیری آنلاین و ....) از دیگر محورهای این رویداد است.

دانش ادامه داد: روش‌های نوین بازیافت پسماند و رفع چالش‌های زیست‌محیطی آن (بازیابی پسماند شامل گل سنگ، ضایعات سنگ، استحصال مواد با ارزش افزوده مانند الماس و ...)، اتوماسیون خط تولید (ماشین‌آلات اتوماتیک، انبارداری هوشمند و ...) و سنگ‌های تزئینی و مواردی از این دست هم بعنوان محورهای اصلی این رویداد می باشد.

دانش خاطرنشان کرد: در این فستیوال، طرح ها و اختراعات مورد ارزیابی و داوری قرار خواهد گرفت، که طرحهای و اختراعات برگزیده، همزمان با برگزاری فستیوال به مخاطبان و سرمایه‌گذاران معرفی و زمینه تعامل بین طرفین با جلسات رو در رو (B۲(B فراهم می‌شود.

 

سرمایه‌گذاران این رویداد چه کسانی هستند؟

وی در پاسخ به این سوال، خاطرنشان کرد: بیشتر سرمایه‌گذاران دعوت شده در این فستیوال از صاحبان صنعت سنگ بوده و تولیدکنندگان در این حوزه (از استخراج سنگ تا فراوری) را شامل می‌شود.

 

مزایای فستیوال برای صاحبان ایده و فناوران چیست؟

دبیر اجرایی این رویداد، در ادامه به بیان مهمترین مزایای این فستیوال برای صاحبان ایده و فناوران پرداخت و اظهار داشت: از جمله این مزایا وجود مشاوره کسب و کار در کنار صاحب فناوری، وجود اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان مشاور علمی بر روی طرح‌ها، و برگزاری دوره آموزشی برای طرح‌های منتخب به جهت افزایش جذابیت طرح هنگام ارائه به سرمایه‌گذاران است.

وی افزود: وجود تسهیلات برای تکمیل مستندات جهت ارائه و معرفی طرح به سرمایه‌گذاران و صنعتگران، امکان تجاری‌سازی طرح از طریق سرمایه‌گذاری مشترک، اعطای لیسانس و یا فروش مالکیت معنوی، امکان رشد و توسعه تولید از طریق ایجاد همکاری مشترک و استفاده از توانمندی مدیریتی و تولیدی صنعتگران، توسعه بازار محصول با استفاده از ظرفیت و تجربه سرمایه‌گذاران/صنعتگران در بازار، استفاده از توانمندی مدیریتی و تولیدی در همکاری‌های مشترک برای توسعه و ارتقای محصول، و امکان حضور در نشست‌های رو در رو (B2B) نیز از دیگر مزایایی است که انتظار می رود در این رویداد محقق شود.

 

فستیوال برای صنعتگران و سرمایه گذاران چه مزایایی دارد؟

مدیر عامل شرکت سنجش و دانش آیریک، خاطرنشان کرد: فستیوال نوآوری صنعت سنگ برای صنعتگران و سرمایه گذاران هم مزایای مهمی دارد.

وی گفت: رفع نیاز فناورانه و مشکلات موجود در صنعت از طریق ارائه طرح‌ها و محصولات جدید، رصد فرصت‌های سرمایه‌گذاری در فناوری‌های ارائه شده، امکان برگزاری جلسات مذاکره با طرح‌های مختلف جهت انتخاب بهینه، استفاده از ظرفیت فناوران جهت کاهش ریسک هزینه تحقیق و توسعه، وجود مشاوران علمی جهت صحه گذاری بر عملیاتی بودن راهکارهای پیشنهادی، و کاهش دغدغه‌های صنعتگران در افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های تولید از جمله مهمترین مزایای فستیوال برای صنعتگران و سرمایه گذاران است.

 

طریقه شرکت در این رویداد چگونه است؟

مسوول کارگزاری فن بازار منطقه‌ای استان اصفهان، گفت: طراحان و نوآوران حقیقی و حقوقی که تمایل به حضور در این فستیوال دارند، می‌توانند فرم ارائه طرح را از سایت www.sdiric.ir/stonefestival دریافت نمایند.

وی تاکید کرد: طراحان و نوآوران حقیقی و حقوقی تا تاریخ 10خرداد ماه 1398 فرصت دارند، با تکمیل فرمهای مربوطه، طرحهای خود را به دبیر خانه این رویداد ارسال کنند.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳:۵۷

شناسه خبر: 77773

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب