خبرگزاری علم و فناوری خبر می‌دهد

اجرای طرح ملی کنترل فشار خون جمعیت بالای ۳۰ سال

معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: همزمان با طرح ملی کنترل فشار خون جمعیت سی سال این طرح در مازندران اجرایی می‌شود.

 

محسن اعرابی در گفت و گو با خبرنگار علم و فناوری با اعلام اینکه فشار خون بالا بیماری شایع است که عدم توجه به آن باعث بروز مشکلات جدی می‌شود.

وی با اشاره به شرایط خاص تغذیه‌ای در مازندران و اینکه مازندران رتبه اول چاقی در کشور را دارد نیاز است که به صورت جدی جمعیت بالای 30 سال استان مازندران شناسایی شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اجرای طرح پزشک خانواده شهری و روستای در سطح استان مازندران، افزود: اجرای این طرح کمک زیادی به طرح پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر دارد ولی با توجه به اجرای آن در کل کشور متولیان استان از اجرای این طرح به صورت ویژه حمایت می‌کنند.

اعرابی با اعلام اینکه با اجرای طرح پزشک خانواده شهری اطلاعات 200 هزار نفر از جمعیت فشار بالای استان را در اختیار داریم، خاطر نشان کرد: در این طرح اطلاعات کامل و جامع جمعیت داری مشکلات فشار خون شناسایی می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد:هماهنگی برای اجرای این طرح از 27 اردیبهشت تا 17 خرداد در سطح ادارات، نهادها و شهرستان‌ها در دستور کار بوده و اجرای طرح از 17 خرداد تا 15 تیرماه در برنامه کاری قرار داشته  و همه جمعیت تحت پوشش استان مازندران به لحاظ فشار خون پایش می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری باقر لاریجانی نائب رئیس کمیته ملی کنترل و پیشگیری بیماری‌های غیرواگیر در این ارتباط اظهار کرد: 15 میلیون نفر در کشور مبتلا به فشار خون هستند و روند فشار خون در کشور شیب صعودی دارد، 60 درصد جمعیت مبتلا به فشار خون اطلاعاتی درباره بیماری خودشان ندارند.

انتهای پیام/

 

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۵:۰۰

شناسه خبر: 77793

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب