به همت متخصصان داخلی:

واحد ۴ بخار نیروگاه شهید سلیمی نکا وارد مدار تولید شد/ ساخت ۳۲ هزار قطعه با شیوه مهندسی معکوس

مدیرعامل نیروگاه شهید سلیمی نکا گفت: با همت متخصصان داخلی واحد بخار چهار نیروگاه شهید سلیمی نکا به ظرفیت ۴۴۰ مگاوات پس از انجام تعمیرات نیمه اساسی وارد مدار تولید شده است.

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران،محسن نعمتی در این باره اظهار کرد:  واحد بخار نیروگاه شهید سلیمی نکا به ظرفیت 440 مگاوات پس از انجام تعمیرات نیمه اساسی توسط مختصصان داخلی اظهار کرد:  در تامین قطعات هم تا حدود بسیار زیادی خودکفا هستیم.

وی با اعلام اینکه این واحد بر اساس برنامه زمان بندی  و به منظور حفط آمادگی تولید برق پایدار در تابستان  و پیک مصرف از مدار خارج شده بود، افزود: عملیات تعمیر پیشگیرانه در این مجموعه با موفقیت به اتمام رسیده است.

مدیرعامل تولید برق شهید سلیمی نکا، خاطر نشان کرد: در طول تعميرات اين واحد اقدامات و فعالیت‌های مانند بازسازي و بهينه سازي، رفع محدوديت‌هاي توليد، افزايش راندمان، كاهش مصارف آب، سوخت و مواد شيميايي مورد نياز واحد، بهبود شرايط خنك كاري سيستم‌ها، بهبود انتقال حرارت، كاهش فشار كوره در بويلر  با تكيه بر توانمندي متخصصان داخلي و اولويت استفاده از قطعات ساخت داخل در بخش‌های مختلف مکانیک،مکانيک، الکتريک، ابزاردقيق، شيمي انجام شده است.

مدیرعامل نیروگاه شهید سلیمی نکا خاطر نشان کرد:تعميرات اساسي توربين LP ( فشار ضعيف)، تعميرات اساسي ژنراتور، تعميرات اساسي بويلر تعويض لوله هاي كولر آب سرويس شمالي نوبي،تعويض تابلوي اينورتر واحد، قلياشويي ايرپري هيترها و فاز دوم بويلر از دیگر اقدامات انجام شده برای تعمیر بوده است.

وی یادآور شد: بر اساس دستور ساخت شرکت سازنده واحدهاي بخاري اين نيروگاه بعد از هر 25 هزار ساعت كاركرد معادل توربين، تحت تعميرات نيمه اساسي و پس از 50 هزار ساعت كاركرد، تحت تعميرات اساسي قرار مي‌گيرند و بر همين اساس قبل از اين، هشت نوبت تعميرات اساسي و نيمه اساسي در اين واحد انجام شده بود كه تعميرات اخير نهمين تعميرات برنامه ريزي شده اين واحد از زمان راه اندازي اوليه در سال 1360 تاكنون است.

نعمتی  خاطر نشان کرد: نيروگاه شهيدسليمي نکا با ظرفيت اسمي توليد انرژي برق به ميزان  2هزار و 214 مگاوات به عنوان يکي از بزرگترين نيروگاه هاي کشور، بالغ بر 4 درصد از برق کشور را  تامين می‌کند.

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری بر اساس اطلاعاتی مدیرعامل نیروگاه شهید سلیمی نکا در اختیار رسانه‌ها طی نشست‌های خبری گذشته قرار داده از سال ۱۳۹۰ تا کنون ساخت هزار و ۱۵۴ نوع قطعه را در اختیار صنعتگران داخلی قرار دادیم که با مهندسی معکوس، ۴۴ هزار و ۲۳ قطعه ساخته شد،ساخت ۳۲ هزار و ۳۱۳ قطعه طی چهار سال گذشته صورت گرفته است که این موضوع نشان می‌دهد شعارهای نام گذاری شده سال توسط مقام معظم رهبری به خوبی توسط مدیران این مجموعه در حال پیگیری است.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 77821

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب